Dekorujemy stół w salonie

 

Efektowne dodatki

Chyba w każdym domu drewniany stół okrągły, prostokątny, kwadratowy czy rozkładany pełni bardzo ważne miejsce. Dlatego udekorowanie go w specjalny sposób nie powinno nikogo dziwić. Zaczniemy od tekstyliów. W aranżacjach nowoczesnych może pojawić się prosty bieżnik. Pasować będą też serwetki lub podkładki. Obrus albo serweta prezentują się lepiej w klasycznych stylizacjach. Kiedyś obowiązywał trend zakrywania całego stołu. Dziś eksponuje się niepowtarzalność litego drewna i naturalność tego surowca.

Kolejnymi dodatkami, jakie warto na nim postawić, są różnego rodzaju naczynia. Jednak nie te używane do posiłków. Udekorujmy stół szklanym wazonem, tacą, doniczką, misą ceramiczną lub porcelanową. To od nas zależy, czym postanowimy ozdobić stół.

Zawsze warto na stole postawić rośliny. Mogą to być cięte kwiaty sezonowe lub rośliny doniczkowe. Ciekawie wyglądają również ozdobne „badyle”, czyli proste gałęzie, których nie brakuje w kwiaciarniach i innych sklepach z dekoracjami.

Wśród dodatków pasujących na drewniany stół jest także świecznik. Do klasycznie urządzonych wnętrz pasować będzie toczony, a w aranżacjach eleganckich, glamour czy nowojorskich – bardziej luksusowy, błyszczący i niklowany. W skandynawskiej stylistyce za to sprawdzi się latarenka.

Mniej znaczy więcej

W tych dekoratorskich zapędach trzeba jednak pamiętać o umiarze. „Mniej znaczy więcej” – to zasada, której się trzymajmy. Lepiej postawić na ograniczoną ilość, ale za to wyróżniających się dodatków. Pod uwagę należy też wziąć kolorystykę. Jeśli nie możemy się zdecydować, jaką wybrać lub brakuje nam pomysłu – warto postawić na neutralną. Gdy jednak nie boimy się mocniejszych akcentów, zaplanujmy jeden lub kilka elementów w charakterystycznych, rzucających się w oczy kolorach.

Z tych wskazówek można tak naprawdę korzystać przez cały rok, niezależnie od pory roku czy… nastroju. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad wyborem samego stołu, to może przejrzeć propozycje naszej firmy Meble Potocki. Znajdzie tu różne stoły do jadalni i do salonu: klasyczne i nowoczesne, z drewna dębowego oraz innych gatunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy