Do jakich pomieszczeń pasują stoły rozkładane?

 

Zalety tych przedmiotów docenili już ponoć starożytni Egipcjanie. Stoły rozkładane nie służyły im co prawda do spożywania posiłków, ale… wystawiania swojego bogactwa. Dziś ich funkcjonalność ma inne znaczenie, a popularność – ze względu na uniwersalne zastosowanie – rośnie. Szukasz praktycznego mebla do jadalni, kuchni czy salonu? Stół rozkładany z litego drewna jest rozwiązaniem do każdego z tych pomieszczeń! Kiedy nie możesz sobie pozwolić na dużą powierzchnię blatu, taka opcja będzie doskonałym wyborem! Dowiedz się, jak znaleźć właściwy model!

Stoły rozkładane do salonu

Decydując się na stół rozkładany drewniany, nie musisz martwić się o to, jak pomieścisz wszystkich gości. Na co dzień będzie meblem niezabierającym cennej przestrzeni. Gdy natomiast z wizytą wpadną do Ciebie znajomi czy rodzina, przy stole z opcją rozkładania nie zabraknie dla nikogo miejsca! W zależności od metrażu, jakim dysponujesz i własnych preferencji, możesz wybrać model okrągły, owalny, kwadratowy lub prostokątny. Pierwsze propozycje pozwolą Ci przełamać proste linie w salonie. Świetnie będzie prezentować się we wnętrzach np. prowansalskich czy romantycznych aranżacjach.

Stoły rozkładane do jadalni

Jeśli w domu masz jadalnię, to w niej również może przydać Ci się rozkładany stół drewniany. Zamiast dostawek czy łączenia go z innymi przenośnymi meblami, praktyczniejszym rozwiązaniem będzie taki właśnie model. Wystarczy dopasować go stylistycznie do pomieszczenia i zapewnić odpowiednie oświetlenie. To ono właśnie tworzy klimat w jadalni. W zależności od długości mebla dobierz np. jedną większą lampę lub rozważ, czy lepsza nie będzie listwa z 2, czy 3 źródłami światła.

Stoły rozkładane do kuchni

Wąska lub mała kuchnia nie pozwala Ci na wstawienie zwykłego drewnianego stołu? Rozkładany mebel będzie rozwiązaniem, dzięki któremu zyskasz miejsce do przygotowywania potraw czy zjedzenia posiłku z bliskimi. W tych modelach mechanizm ten nieco się różni. Ta część blatu, która zwiększa powierzchnię użytkową, opuszczana jest do dołu, a nie chowana do środka. W ten sposób możesz swobodnie przemieszczać się po kuchni.

Jak wybrać stół rozkładany?

Przy poszukiwaniu idealnego modelu, zwróć uwagę na jego wymiary. Przyjmuje się, że o komforcie korzystania ze stołu rozkładanego z litego drewna można mówić, kiedy każda z siedzących osób ma przestrzeń wielkości 60 x 40 cm. Taki wymiar pozwoli Ci ułożyć swobodnie talerze, sztućce czy szklanki. Nie będziesz miał za to problemu z wysokością mebla – jest ona standardowa. Z kolei po złożeniu nie powinien on przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się po danym wnętrzu.
Dzięki stołom rozkładanym można szybko i łatwo zorganizować dodatkowe miejsce do wspólnego zjedzenia posiłku czy biesiadowania. Wygodnie i swobodnie spędzisz czas z bliskimi lub znajomymi. Stół rozkładany najlepiej kup już w komplecie z krzesłami lub dobierz takie, które będą pasować do konkretnej stylizacji. Dzięki temu zachowasz w salonie, jadalni czy kuchni spójność w aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy