Doskonałe łóżko do każdego wnętrza

Narożnik, kanapa czy sofa teoretycznie nadają się do każdego wnętrza. Różnorodność materiałów, kształtów i kolorów przyprawia wręcz o zawrót głowy. Jednak sukces aranżacyjny to jedno. Znacznie ważniejsze jest wykorzystanie tego mebla do podstawowej funkcji, czyli spania i wypoczynku.

Łóżka sypialniane

Obowiązkowym wyposażeniem sypialni jest łóżko. Chcąc stworzyć przytulne wnętrze i odpowiednie warunki do wypoczynku w niej, ważny będzie dobór mebla do spania. Poza wyglądem ważna jest jego wielkość oraz komfortowy materac. W dużych sypialniach królują dziś nowoczesne i bardzo przestronne meble. Najczęściej wykonane są z materiałów drewnianych lub płyt meblowych oraz tapicerki np. z pikowanej tkaniny.

Uniwersalne łóżko

Kanapa kanapie nierówna

Do pokoju dziennego możemy wstawić np. kanapę. Starannie dobrana do stylu panującego w nim stanie się ozdobą salonu. Wykonana np. ze skóry będzie dobrze prezentować się zarówno w klasycznej aranżacji, jak i w nowoczesnej. Jeśli będziemy chcieli wykorzystać ten mebel również jako „przechowalnię”, to wystarczy wybrać model wyposażony w pojemnik na pościel.

Remontujesz mieszkanie? Zobacz nasz poradnik „Kącik jadalniany w niewielkim salonie – jak go zaplanować?

Zgrabne sofy

Prawdziwy boom na sofy zaczął się już kilka lat temu. Wielką popularnością cieszą się zwłaszcza te, które mają funkcję spania. Mimo iż nie posiadają pojemnika na pościel, to jednak użytkownicy docenili ich funkcjonalność. Najczęściej stanowią element wyposażenia salonu i przydają się do okazjonalnego przyjmowania gości.

Sofy dwu czy więcej osobowe prezentują się bardzo zgrabnie i pasują do każdego stylu.

Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzą się w pomieszczeniach mało ustawnych, jest sofa modułowa. Dowolność w zakresie układania jej elementów pozwala zastosować wiele funkcjonalnych wariantów.
Jeśli ktoś szuka sofy tylko dla siebie – wystarczy mu amerykanka z funkcją spania.

Wielofunkcyjne narożniki

W poszukiwaniu doskonałego łóżka nie można zapomnieć o narożniku. To mebel, dzięki któremu uda się w ekonomiczny sposób zagospodarować np. salonową przestrzeń. Jako przedmiot o wielofunkcyjnym zastosowaniu będzie znakomicie spełniał swoją funkcję przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki temu, że dostępny jest w konfiguracjach, lewo bądź prawostronnych, to można go dopasować do każdego wnętrza.

Idealny narożnik to także ten, który ma funkcję spania, regulowane zagłówki i nowoczesne mechanizmy rozkładania. Jeśli ktoś poszukuje takiego właśnie komfortu, to najlepiej znaleźć model łączący wszystkie te cechy.

Dobrze się wyspać, wygodnie wypoczywać, poleżeć, poczytać książki, obejrzeć telewizję – pod tym kątem najczęściej szukamy łóżka. Przy wyborze, jaki oferuje producent Meble Potocki, nie będzie trudno wyszukać to „jedno jedyne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy