Drewniana witryna w salonie, czyli mebel ponadczasowy

Każdy z nas zna piękne drewniane witryny, które najczęściej ozdabiają domy dziadków. Coraz częściej odchodzi się od takich elementów na rzecz minimalistycznych przestrzeni wnętrz nowoczesnych. A szkoda. Wszystkie meble z naturalnego drewna posiadają swój magiczny urok.

 

Drewno w idealnym połączeniu ze szkłem

Połączenie szlachetnego drewna ze szkłem, szczególnie dymionym, nigdy nie straci na uniwersalności. Przeszklone witryny w salonie są idealnym miejscem do przechowywania uroczystej zastawy stołowej, pamiątek, zdjęć czy antyków znajdujących się w rodzinie od lat. Takie meble mają więc przeznaczenie reprezentacyjne i dekoracyjne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie witryny w kuchniach otwartych na salon. Podwójne drzwi, oszklona górna część i szufladki z dołu sprawią, że takie meble drewniane mogą mieścić talerze, filiżanki i sztućce. Niezwykle ważna jest jakość wykonania przez producenta. Zwykła sklejka nie może się równać z prawdziwym dębem czy bukiem.

Drewno dobre do wszystkich stylizacji

Meble drewniane odgrywają bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz w stylach: prowansalskim, shabby chic, rustykalnym lub klasycznym. Lubimy powracać do korzeni i aranżować pomieszczenia na starodawne, dzięki czemu producenci prześcigają się w tworzeniu nowych, wzorowanych na takie, produktów. Do wnętrz stylizowanych na wiekowe świetnie sprawdzi się szeroka komoda z nadstawką i witryną albo ciemne meble z naturalnego drewna. Nie musisz rezygnować z tak wystawnych propozycji, jeśli masz mały salon. Polecamy stylowe wąskie modele, które zmieszczą się nawet na niewielkiej przestrzeni.

Ekspozycja jest najważniejsza

Nie można się nie zgodzić, że szklane witryny są najlepszym miejscem do przechowywania zastawy stołowej czy przedmiotów wyjątkowych. Żeby ekspozycja była jeszcze bardziej widoczna, a goście od razu zauważali jej zawartość, w produkcji mebli drewnianych stosuje się instalacje oświetlenia pod półkami. Taki model doda wyjątkowości każdemu wnętrzu i doskonale sprawdzi się przy aranżacjach romantycznych salonu.

Drewno jest i będzie materiałem wyjątkowym oraz ponadczasowym. Jest uwielbiane nie tylko ze względu na swój dostojny, elegancki wygląd, ale także dzięki wytrzymałości i odporności na przypadkowe uszkodzenia. Tych wiele ważnych cech składa się na niezwykłą popularność produkcji mebli drewnianych, mimo nowoczesnej mody na plastik i inne tworzywa sztuczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy