Drewniane szafy do salonu

 

Bez niej trudno sobie wyobrazić utrzymanie porządku w domu. Drewniana szafa na odzież to mebel, którego raczej nie brakuje w żadnym mieszkaniu. Sypialnia, przedpokój czy salon to wnętrza, gdzie można ją spotkać. Jest niezwykle praktycznym przedmiotem, który zawsze da się dopasować do własnych potrzeb. Poza ubraniami mogą do niej trafić koce, pościel czy inne rzeczy, których nie chcemy trzymać na widoku.

Jak dopasować drewnianą szafę do salonowej aranżacji?

O tym, że meble drewniane są najlepszym rozwiązaniem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To materiał  wyróżniający się wielką trwałością. Bukowe, dębowe czy produkowane z innych gatunków drewna będą służyć latami. W pierwszej kolejności przy wyborze szafy na ubrania do salonu trzeba wziąć pod uwagę jej rozmiar.
Inną ważną kwestią jest zagospodarowanie wnętrza. Czy potrzebne nam będzie miejsce na drążek z wieszakami, czy wystarczą tylko półki? A może warto zastanowić się nad szufladami?
Kolejnym aspektem jest dopasowanie mebla do aranżacji wnętrza. Jeśli salon wypełniają klasyczne meble drewniane, to szafa powinna być elegancka. Jej dekoracyjne wykończenie może być subtelne.
W skandynawskim lub prowansalskim pokoju dziennym idealnie będzie pasować w szafa w kolorze białym. Rustykalna aranżacja wymaga z kolei raczej masywnego mebla. Wyróżniać się też powinien ręcznymi okuciami oraz rozwiązaniami takimi jak prowadnice czy drążki.
Do minimalistycznie urządzonego pomieszczenia najlepsza będzie prosta drewniana szafa na odzież. Tutaj bowiem prym wiodą nowoczesne meble, których forma nie jest wymyślna.

Szafa na odzież – jedno czy wielodrzwiowa?

Jednodrzwiowa czy z większą ilością drzwi? To kolejny bardzo ważny parametr przy dopasowywaniu szafy. Wpływ na ostateczny wybór będzie miała wielkość pokoju gościnnego. Najbardziej uniwersalnym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest dwudrzwiowa szafa drewniana. Jednak nie na każdym metrażu okaże się ona funkcjonalna. W przypadku małego być może jedynym rozwiązaniem będą np. pojedyncze drzwi. Gdy salon ma dużą powierzchnię – można wstawić nawet trzy lub czterodrzwiowy mebel.
Jeśli chcemy uchronić swój dom przed bałaganem, a ubrania czy inne rzeczy przed kurzem – jest to przedmiot zdecydowanie niezbędny.
W naszym sklepie internetowym oraz salonie w Poznaniu dostępne są polskie meble drewniane. Wśród nich znaleźć można m.in. oryginalną szafę na odzież. To wysokogatunkowe produkty gwarantujące komfortowe i długoletnie użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy