Idealne miejsca na przechowywanie – meble z szufladami

Bielizna, obrusy, ręczniki, rodzinne pamiątki – w szuflady mebli drewnianych zmieści się sporo różnych drobiazgów. Dlatego tak pokochaliśmy komody. Ich funkcjonalność i uniwersalność sprawdzą się w każdej aranżacji. Nie mogło ich również zabraknąć w ofercie firmy Meble Potocki z Poznania. W asortymencie producenta znaleźć można produkty wykonane z dębu oraz innych gatunków drewna.

Mimo iż komody drewniane wydają się niedużym meblem, to ich pojemność jest duża. Samo słowo komoda wywodzi się z języka francuskiego (commode) i oznacza „wygodny”. To idealne określenie dla przedmiotu codziennego użytku, który może znaleźć się na wyposażeniu każdego wnętrza.

Zaprojektowane w komodach z drewna szuflady mają ogromne znaczenie. Przy wybieraniu tych mebli, warto sprawdzić ich wymiary. Trzeba się zastanowić, jak bardzo głębokie, szerokie i duże mają być szuflady, aby spełniły nasze oczekiwania. Ważny jest także ich udźwig, który uzależniony będzie od tego, co chcemy w nich przechowywać. Aby nie zarwać szuflad, należy sprawdzić ich parametry lub określić ich wymiary producentowi na etapie składania zamówienia.

Inne elementy, jakie bierze się pod uwagę, to zawiasy – najlepsze są te z cichym domykiem oraz prowadnicami z hamulcem. Nie będą wówczas stukały przy każdym otwieraniu i zamykaniu – proces ten będzie przebiegał prawie bezszelestnie.

Komody drewniane w salonie – estetyka i praktyczność

Komoda w salonie

Spośród mebli drewnianych, które szczególnie w ostatnim czasie wybierane są do salonu i innych pomieszczeń, prym wiodą właśnie komody. To mebel, który w sypialni będzie przede wszystkim pełnić funkcję „bieliźniarki”. W pokoju dziecięcym wykorzystać można go do przechowywania niezbędnych akcesoriów dziecięcych. W przedpokoju komoda sprawdzi się jako schowek na czapki, rękawiczki, szaliki czy inne części garderoby.

To meble, które mogą mieć różne ozdobniki w postaci np. oryginalnych uchwytów – od gałek aż po wpuszczane. Wykonane z drewna, metalu, tworzywa czy szkła, zdobione kryształkami, przykuwać będą uwagę nie tylko materiałem, ale i kształtem. Podobnie jest z nóżkami w komodach. Proste, słupkowe są charakterystyczne dla nowoczesnych mebli, lekko wygięte – dla stylu glamour. Kwadratowe, surowe pasować będą do naturalnej aranżacji.

Poza swoimi dekoracyjnymi walorami sprawdzają się doskonale jako świetne miejsce do przechowywania różnych mniejszych i większych rzeczy. Dębowe czy z innego gatunku drewna będą dodawać uroku pokojowi gościnnemu. Dodatkowo jeszcze można na nich wyeksponować pewne przedmioty dekoracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy