Jak dobrać meble do stylowej jadalni?

Niegdyś jadalnia stanowiła oczywisty element każdego domu. Trudno było sobie wyobrazić mieszkalną przestrzeń bez jadalni, w której znajdował się najważniejszy mebel w domu – stół. Po czasach, kiedy małe mieszkania przestały przewidywać miejsce na tego typu pomieszczenia, jadalnie wracają do łask. Teraz przeżywają swój renesans, zachęcając domowników nie tylko do wspólnego spożywania posiłków, ale także do spędzania chwil w rodzinnym gronie. Jak dobrać krzesła i pozostałe meble do jadalni? Czy stół wraz z siedzeniami powinien stanowić spójną całość? Przedstawiamy przydatne informacje, które mogą ułatwić zaaranżowanie stylowego wnętrza jadalnianego.

Stół do jadalni: okrągły czy prostokątny?

Jednym z najczęstszych dylematów podczas urządzania jadalni jest wybór stołu. Kształt i rozmiar mebla powinien zależeć przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Okrągły stół jest zazwyczaj bardziej wygodny, jednak zajmuje sporo miejsca.

Jeśli nasza jadalnia nie jest zbyt przestronna, wówczas świetną alternatywą mogą być rozkładane stylowe stoły dębowe, olchowe lub jesionowe. Dobierając do nich odpowiednie krzesła bukowe z kolekcji dostępnych na Meblepotocki.pl, gdzie znajduje się szeroki wybór mebli drewnianych prosto od producenta, z łatwością można stworzyć elegancki, ponadczasowy zestaw.

Jakie krzesła wybrać do jadalni?

Poza stołem, w jadalnianym wnętrzu nie może oczywiście zabraknąć krzeseł. Najwygodniejsze są krzesła tapicerowane, na których komfort siedzenia najczęściej jest doceniany podczas dłuższych rodzinnych spotkań. Możemy zdecydować się na wybór eleganckich fotelików wyposażonych w podłokietniki lub zakupić krzesła wyróżniające się nietuzinkowym kształtem i ciekawymi nogami przednimi typu Ludwik. Krzesła i stół nie muszą być z tego samego kompletu, jednak powinny być utrzymane w podobnym wzornictwie. Dzięki temu unikniemy przeładowania i kiczu, a nadamy wnętrzu stylowego charakteru.

stół i krzesła

Jadalnia: nie tylko stół i krzesła

Zastanawiając się, jakie meble drewniane od producenta wybrać do jadalni, należy pamiętać, że na atmosferę panującą w tego typu wnętrzu wpływają nie tylko stylowy dębowy stół czy bukowe krzesła. To również miejsce, gdzie przechowuje się zestaw obiadowy czy serwis kawowy, dlatego warto zaplanować w nim przestrzeń na eleganckie witryny z drewna. Dzięki temu pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne i przyjazne dla użytkowników. Do dużych i przestronnych wnętrz świetnym wyborem może być witryna z drewna z nadstawką, łącząca funkcję komody i witryny, natomiast do mniejszej jadalni można wybrać niewielki stylowy mebel z drewnianymi lub szklanymi półkami.

Chcąc zaaranżować funkcjonalną i stylową jadalnię, nie należy traktować jej wyłącznie jako miejsca do spożywania posiłków. Poszukując wskazówek, jak dobrać krzesła czy stół, pamiętajmy, że ważną rolę we wnętrzu odgrywają także inne meble. Dlatego postarajmy się nadać pomieszczeniu wyjątkowy klimat i charakter, mając jednocześnie na uwadze, aby stylowe meble drewniane pasowały do jadalni, a samo wnętrze harmonijnie łączyła się z pozostałą częścią domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy