Jak wprowadzić kolor do aranżacji wnętrza?

Marzy Ci się jakaś odmiana w mieszkalnym wnętrzu, ale nie masz pojęcia, w jaki sposób wybrać odpowiedni kolor? Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe. Barwy wpływają zarówno na nasze emocje, jak i samopoczucie, dlatego ich właściwy dobór ma duże znaczenie. Oczywiście nie będziemy namawiać do absolutnej zmiany wystroju i pomalowaniu wszystkiego na czerwono, zielono czy niebiesko. Podpowiemy natomiast, jak wprowadzić kolor do aranżacji wnętrza bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu.

Kup kolorowy dywan i poduszki

W Twoim domu czy mieszkaniu królują wyłącznie stonowane barwy i chciałbyś to zmienić? Jak się okazuje, nie musisz decydować się na generalny remont, aby w pokoju zagościła odrobina koloru. Jednym z prostszych sposobów na metamorfozę pomieszczenia jest kupienie kolorowego dywanu lub poduszek. Drobny akcent w postaci wyrazistej czerwieni czy żółci może okazać się strzałem w dziesiątkę!

A może neon?

Innym pomysłem na wprowadzenie koloru do aranżacji wnętrza jest umieszczenie w pokoju neonu. Tego typu dodatki są obecnie niezwykle modne, chociaż przywodzą na myśl lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte. Przy pomocy neonu można w prosty i stosunkowo niedrogi sposób dodać pomieszczeniu świeżości i kolorowej, radosnej nuty.

Pokoloruj nogi krzeseł lub stolika

Ciekawy, przykuwający uwagę szczegół wcale nie musi mieć dużych rozmiarów. W atrakcyjnych wizualnie pomieszczeniach to właśnie detale grają pierwsze skrzypce. Dlatego, chcąc wprowadzić barwę do wnętrza, możesz zdecydować się na przemalowanie nóg krzeseł lub stolika. Stawiając na żywy, soczysty kolor możesz mieć pewność, że salon czy kuchnia od razu nabierze oryginalnego charakteru.

Jak jeszcze można wprowadzić kolor do aranżacji?

Jak już wyżej wspomniano, żeby wprowadzić modną barwę do aranżacji wnętrza, wcale nie trzeba gruntownego remontu. Wystarczy jedynie kilka dodatków w tym kolorze. W ten sposób można odświeżyć wystrój pomieszczenia, dodać mu energii i pokazać, że jesteśmy na czasie.

Kolorowe tkaniny, zasłonka prysznica, rolety okienne czy wiele innych akcesoriów to doskonały pomysł na szybką i modną metamorfozę wnętrza. Wybraną barwę można też wykorzystać w znacznie szerszej skali – np. decydując się na pomalowanie ścian, kupno kolorowej kanapy lub mebli kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy