Meble tapicerowane – czy możesz je spersonalizować?

 

Urządzasz na nowo salon? Zdecydowałeś się na tapicerowane meble wypoczynkowe? Nie musisz mieć takich jak wszyscy! Dlaczego? Bo jedną z ich największych zalet jest to, że możesz je spersonalizować pod wieloma względami! Jakimi? Oto kilka parametrów, na które masz wpływ już w momencie wyboru wyposażenia, które trafi do pokoju gościnnego!

Meble obite tkaniną…

Obojętnie, czy zakupu dokonujesz w sklepie internetowym z meblami tapicerowanymi, czy w stacjonarnym salonie, niejeden producent daje Ci możliwość zdecydowania o ich wyglądzie. Na ich personalizację składa się wybór obicia. Możesz wybrać meble wypoczynkowe wykonane z tkaniny lub ze skóry. Pierwsza stwarza bardzo duże możliwości aranżacyjne. Pozwala na to różnorodność kolorów, wzorów czy grubość materiałów. Masz możliwość zaprojektowania mebla takiego, jakiego nikt nie ma.

Ponadto dzięki udoskonaleniu procesów produkcji, oferowane dziś tkaniny obiciowe na narożnikach czy innych przedmiotach codziennego użytku, mają coraz lepsze właściwości. Są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale i plamoodporne. Prawdziwą rewolucją na rynku stały się materiały hydrofobowe. Ich sekret polega na tym, że nie wchłaniają płynów i ułatwiają utrzymanie czystości na meblach wypoczynkowych. W porównaniu ze zwykłymi tkaninami obiciowymi pokryte są specjalną apreturą. Dzięki niej wszelkie zabrudzenia z płynów, które gromadzą się na powierzchni materiału w postaci kropel, nie są problemem. Takie plamy usuwa się bardzo łatwo – wystarczy odsączyć je ręcznikiem papierowym.

Gdy więc przeglądasz narożniki lub inne meble tapicerowane do salonu, zwróć uwagę nie tylko na to, w jakich kolorach czy wzorach są dostępne, ale również na sam rodzaj materiału. Jeśli zakładasz, że będą to przedmioty często narażone na zabrudzenia, masz szansę odpowiednio je zabezpieczyć na taką okoliczność!
Wybierając tkaninę, możesz także zdecydować czy będzie ona gładka, czy np. pikowana.

…czy skórą?

Kojarząca się z ekskluzywnością skóra jest z pewnością eleganckim wyrobem. Przez wiele osób uznawana jest za prestiżowy i praktyczny materiał obiciowy. Ma wiele charakterystycznych zalet użytkowych. Do nich zalicza się np. przepuszczalność pary wodnej i powietrza oraz odporność na kurz. Gdy nastawiasz się na intensywne wykorzystanie mebli wypoczynkowych w salonie, to skóra jako obicie będzie również dobrym zastosowaniem. Z pomocą dedykowanych preparatów czyszczących bez większego problemu poradzisz sobie z zabrudzeniami, które się na niej pojawią. Musisz się jednak liczyć z większym wydatkiem oraz tym, że skórzany narożnik czy inny element wyposażenia będzie sprawiał wrażenie chłodnego w zimie, latem – gorącego.

Krzesła, kanapy, sofy, fotele czy narożniki tapicerowane sprawdzą się w każdym salonie. Są nie tylko praktyczne, ale i mogą świetnie oddać klimat tego pomieszczenia. Możliwość wyboru rodzaju obicia dopasowanego do Twoich preferencji sprawią, że możesz czuć się współprojektantem mebli wypoczynkowych, które pojawią się w twoim pokoju gościnnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy