Meble tapicerowane – na co zwrócić uwagę?

Od konstrukcji po wykończenie

Solidna i stabilna konstrukcja to właściwie podstawa. Niektóre meble mogą wydawać się tylko masywne i wytrzymałe. Stąd, jeśli świadomie chcesz dokonać wyboru, usiądź wygodnie w fotelu czy na kanapie, którą zamierzasz kupić. Zwróć uwagę na różnego typu mechanizmy np. otwierania się sofy i jej rozkładania. To niezwykle ważne, gdy potrzebujesz kanapę z funkcją spania. Kolejną istotną kwestią jest wypełnienie. Nie wszyscy zwracają na to uwagę, a to duży błąd. Od wypełnienia zależy bowiem nasz komfort.

Początkowo mebel może wydawać się bardzo wygodny, jednak problemy mogą zacząć się, gdy zacznie się zużywać. Pianka lub gąbka mogą zacząć się odkształcać znacznie szybciej, niż przypuszczamy, dlatego lepiej wybrać połączenie pianki ze sprężynami.

Która tapicerka sprawdzi się najlepiej?

To pytanie, na które nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Rodzaj obicia powinien być dostosowany do indywidualnych wymagań i potrzeb. Nie należy tu tylko polegać na właściwościach estetycznych – ogromny wybór tkanin, kolorów i faktur sprawia, że zawsze znajdziemy coś, co dostosujemy do wnętrza  własnego domu.

Istotniejsza staje się funkcjonalność. Meble ze skóry naturalnej czy ekologicznej są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Jednak by zawsze prezentowały się elegancko i okazale należy pamiętać o tym, by do ich czyszczenia stosować specjalne preparaty do pielęgnacji. Niestety mimo klasy, jakiej tego typu obicie może nadać pomieszczeniu, powinny zrezygnować z niego osoby posiadające zwierzęta. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych materiałów, które dzięki swojej strukturze zniwelują widoczność zniszczeń, jakich może dokonać swoimi pazurami kot. Z kolei znakomitym rozwiązaniem przy dzieciach mogą okazać się meble z tkaniny hydrofobowej. Nie tylko elegancko się prezentują, ale także są bardzo praktyczne.

Ich charakterystyczną cechą jest to, że nie wchłaniają płynów. Jeśli coś rozlejemy, łatwo usuniemy to papierowym ręcznikiem. Możliwość usunięcia plamy przy użyciu wody i mydła nie tylko ratuje fotel czy kanapę przed wyrzuceniem, ale też pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na profesjonalne usuwanie zabrudzeń wykonywane przez specjalistyczną firmę. Z tego względu meble z tkaniny łatwoczyszczącej są rozwiązaniem na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy