Meble tapicerowane – wady i zalety?

Do najchętniej kupowanych mebli nadal zalicza się meble tapicerowane. Przekonują do siebie użytkowników m.in. tym, że nie są zbyt dużym wydatkiem, a oferta ich dostępności pod względem modeli o różnych kształtach jest bardzo bogata. Do tego jeszcze można je spotkać praktycznie w każdym wymarzonym kolorze.

Nieprzemijający trend

Moda na tapicerowaną tkaninę zaczęła się już kilka dekad temu. Bo trudno było sobie wówczas wyobrazić, żeby w mieszkaniu nie było kanapy. Choć trendy się zmieniają, to jednak meble tapicerowane zawsze znajdą swoich nabywców. Sofa, fotel czy inny przedmiot codziennego użytku z siedziskiem pokrytym tkaniną, do tego jeszcze wygodny wpisuje się praktycznie w każdą aranżację. Wystarczy tylko dobór odpowiedniej tkaniny, aby np. narożnik wpasował się w stylizację minimalistyczną, vintage czy loftową. Mimo upływu lat technologia wytwarzana mebli tapicerowanych nie zmieniła się w przeciwieństwie do obić – materiałów, z których są robione – wzorów i kolorów, w jakich są osiągalne. Jedno, dwukolorowe, w krateczkę, jodełkę – w tym zakresie z pewnością można przebierać.

Wykreuj swoje meble

Swoboda wyboru obicia mebli pozwala kreować indywidualne aranżacje. Bez względu na to, czy jest to fotel, krzesło, sofa itd. samodzielnie można zadecydować o kolorze, fakturze i wzorze tapicerki dla tego mebla czy nawet takich dodatkach jak np. guziki. Tym samym istnieje możliwość tworzenia designerskich przedmiotów codziennego użytku. Coś dla siebie wymyślą zarówno zwolennicy klasycznych, eleganckich stylizacji, jak i ci, którym bliżej jest do ekstrawaganckich rozwiązań.

Wysoce funkcjonalne

Kiedyś meble, które miały schowek na pościel czy były rozkładane, uważano za mało praktyczne. Dziś jednak traktuje się te opcje jako niezwykle przydatne w codziennym użytkowaniu. Meble tapicerowane z takim rozwiązaniem są wygodne i praktyczne, a pod względem estetyki wykonania zachowują wysoki standard. Pozwalają zaoszczędzić miejsce, a do tego jeszcze można w nich przechowywać pościel czy inne rzeczy.

Podatne na zabrudzenia

Podstawową wadą mebli tapicerowanych jest to, że są podatne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego posiadając je, trzeba zadbać o ich właściwą pielęgnację i konserwację. Niektóre obicia mebli szyje się na zasadzie pokrowców, które można zdejmować do czyszczenia. Nie wszystkie materiały da się wyprać w pralce automatycznej. Czasami trzeba będzie wybrać się do pralni chemicznej lub skorzystać z preparatów dedykowanych tapicerce.

Do zalet mebli tapicerowanych można więc zaliczyć mnogość wzorów i odcieni, łatwość dopasowania tych przedmiotów do różnie urządzonych wnętrz i niską cenę. Plusem wyboru takich mebli jest także to, że są po prostu wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy