Meble z tkaniny hydrofobowej, czyli odporne na brud

(Nie)równa walka z zabrudzeniami

Każdego dnia meble wypoczynkowe w domu narażone są na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wynalazek, taki jak meble z tkaniny hydrofobowej, to prawdziwa rewolucja w branży mebli tapicerowanych. Ich sekret tkwi w tym, że pokryte są specjalną apreturą. Jej moc polega na tym, że wszelkie zabrudzenia z płynów nie wsiąkają w tapicerkę, tylko gromadzą się na powierzchni tkaniny.

Dzięki temu łatwo je usunąć. Gdy więc zdarzy nam się rozlać coś na fotel, krzesło czy sofę, wystarczy tylko powstałą plamę odsączyć papierowym ręcznikiem. W ten sposób tkanina odzyska swoją pierwotną czystość. W naszej sklepowej ofercie znaleźć można różne propozycje mebli wykonanych z tkaniny hydrofobowej. Przykładem takiego mebla do salonu może być np. narożnik Sorano, który sprawdzi się jako praktyczny i funkcjonalny mebel do nowoczesnego oraz klasycznego wnętrza. Kolejne propozycje to m.in. krzesło Victoria do jadalni czy krzesło Lord Cristal do salonu.

Do każdego wnętrza

Obiciowe tkaniny hydrofobowe mają jeszcze taką zaletę, że są przyjazne dla środowiska. Ich kolorystyka i faktura dostępne są w bardzo szerokiej ofercie. Każdy więc znajdzie najlepsze rozwiązanie dla swojego domu. Meble z tkaniny hydrofobowej świetnie będą się prezentować zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i skandynawskich, prowansalskich czy nawet retro. To także funkcjonalne rozwiązanie w domach zamieszkiwanych przez zwierzęta. Łatwa do wyczyszczenia tapicerka znacznie rozwiązuje problem związany z utrzymaniem porządku. Wówczas nie trzeba się stresować nawet niespodziewaną wizytą gości.

Mikrofaza, czyli tkanina hydrofobowa poza powłoką zapobiegającą wchłanianiu się zabrudzeń, należy także do najbardziej wytrzymałych. Posiada ponadto walory estetyczne i jest miła w dotyku. Do konserwacji mebli z tkaniny łatwoczyszczącej nie powinno się stosować mocnych środków chemicznych oraz odkurzaczy do prania dywanów, aby nie zniszczyły go. W większości przypadków zabrudzeń wystarczy woda i ścierka z mikrofibry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy