Meble ze skóry i ekoskóry – zalety i wady

Skóra naturalna

Należy do bardzo wytrzymałych i ekskluzywnych materiałów, które szczególnie i zawsze elegancko będą komponować się z takimi wnętrzami jak salon, jadalnia czy gabinet. Meble ze skóry naturalnej to przede wszystkim dobra opcja dla alergików. Do ich zalet zaliczyć można to, że materiał, z jakiego są wykonane, jest wytrzymały i lepiej przepuszcza powietrze niż skóra ekologiczna. Oprócz tego raczej nie ma problemu z usuwaniem różnego rodzaju zabrudzeń, zwłaszcza wodnych.

Komfort ich użytkowania jest z pewnością większy szczególnie dzięki miękkiej i ciepłej aniliny. Jakie są z kolei minusy mebli ze skóry naturalnej? To obicie, które w miarę użytkowania „naciąga się” i kiedy wstaje się z nich, to ma się odczucie „klejenia się” do nagiego ciała. Ich konserwacja wymaga specjalnych zabiegów, jeśli zależy nam na jak najdłuższym okresie użytkowania. Musi być odpowiednio natłuszczana. Skóra naturalna może też sprawiać wrażenie, że jest zimna w zimie, a gorąca latem. No i trzeba się liczyć z wyższym kosztem zakupu niż w przypadku mebli z ekoskóry.

Ekoskóra

Choć wizualnie bardzo przypomina skórę naturalną, to jednak nie ma jej właściwości. Meble z ekoskóry są tańsze od mebli ze skóry, ich obicie się nie naciąga. Sztuczna skóra jest bardziej odporna na plamy, szczególnie wodne. Aby utrzymać ją w dobrej kondycji, wystarczy po prostu przecierać ją regularnie wilgotną szmatką, a następnie wycierać do sucha. Świetnie radzi sobie też z działaniem promieni słonecznych.Do minusów kanapy czy innych przedmiotów z ekoskóry zaliczyć trzeba to, że są mniej wytrzymałe.

Eko czy skóra?

W naszej ofercie dostępne są zarówno meble ze skóry naturalnej, jak i ekoskóry. Wśród nich znaleźć można np. sofę L-N, narożnik Andria do jadalni czy narożnik Werona do salonu. Oprócz tego to materiały, jakie wykorzystujemy do produkcji krzeseł takich jak choćby krzesło Idea. Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, czy meble tapicerowane ze skóry naturalnej są lepsze od tych z ekoskóry. Nawet jeśli pierwsze z nich wyróżnia wyższa jakość, to jednak za nią idzie także wyższa cena.

Decyzja o zakupie mebli skórzanych lub z ekoskóry powinna być uzależniona m.in. od tego, jak długo chcemy korzystać z nich. Na krótszy okres lepszym rozwiązaniem będzie ekoskóra, na dłuższy – skóra naturalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy