Meble ze skórzanym obiciem na salonach

Styl skandynawski, który z powodzeniem wpisał się w aranżacje wielu polskich wnętrz domowych, przyniósł ze sobą również propozycje skórzanych elementów w wersji minimalistycznej. Można je wykorzystać w takich dodatkach jak np. dywaniki czy narzuty na kanapy. Innym przykładem mogą być meble ze skóry naturalnej lub ekoskóry. One zawsze nadają wnętrzom wyjątkowości, elegancji i luksusu.

W zestawie lub osobno

Decydując się na wybór mebli do salonu, najczęściej myślimy o zestawie wypoczynkowym. Ma być miejscem, w którym z chęcią odpoczniemy, poczytamy gazetę lub książkę czy obejrzymy film. Wygoda i komfort – muszą być adekwatne do tych dwóch haseł. Oczekiwania rodziny niewątpliwe spełni zestaw skórzanych mebli tapicerowanych K-O – doskonale wpisujących się w nowoczesne stylizacje, w skład którego wchodzi kanapa, fotel i pufa.

Inną propozycją może być narożnik skórzany Larino, do którego można skompletować również fotel skórzany. To z kolei propozycja do wnętrz loftowych, nowoczesnych, choć świetnie będzie prezentować się także w tradycyjnych aranżacjach. W nowocześnie urządzonym wnętrzu można ustawić czarny narożnik Lizbona, a do niego dołożyć niski i prosty stoliczek na kawę, gazety itd.

Szlachetny materiał, przyjazny alergikom

Aranżując wnętrze, bierzemy pod uwagę zazwyczaj także to, że lubimy otaczać się „przyjaznymi” materiałami. Dlatego dobrze czujemy się np. wśród drewna. Skóra również zaliczana jest do takich surowców, a do tego jeszcze idealnie nadaje się dla alergików. Elastyczna, miękka w dotyku, przepuszcza powietrze, nie pochłania kurzu, ani dymu papierosowego czy innych zapachów, więc osoby, które mają z tym problem, nie powinny się nawet zastanawiać nad wyborem mebli ze skóry naturalnej lub ekoskóry.

Dodatkowo ten materiał tak dobrze się prezentuje, że nie dodatki, np. pokrowce, poduszki, kolorowe narzuty, są zupełnie niepotrzebne.

Pielęgnacja – krótki poradnik

Na koniec jeszcze krótka porada na temat tego, jak pielęgnować meble ze skóry naturalnej bądź ekoskóry. Dzięki regularnej pielęgnacji możemy im zapewnić dłuższą żywotność i zminimalizować ryzyko powstawania nieestetycznych plam. Przydadzą się tu dedykowane takim obiciom preparaty pielęgnacyjne. Ważna jest także odpowiednia wilgotność powietrza w pomieszczeniu (nie większa niż 60 procent) i odpowiednie ustawienie, tak aby nie miały nadmiernego kontaktu ze światłem słonecznym.

Meble obite skorą są więc ponadczasowym wyborem do salonu czy jadalni, nadając wnętrzom niepowtarzalnej klasy. Do tego są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem wpasować je można w każdy styl – od nowoczesnego przez glamour po tradycyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy