Salon w odcieniach brązu

Zawsze na czasie

W ostatnich latach w aranżacjach wnętrz dominują industrialne akcenty i nowoczesne pomieszczenia. Jednak nawet w tej stylistyce drewno znalazło swoje miejsce. Blaty, podłogi, czy panele ścienne imitujące ten materiał doskonale ocieplają wizualnie chłodne pomieszczenia, dzięki czemu uzyskujemy większą harmonię. A co z drewnianymi meblami? Jako ich producent na podstawie wieloletniego doświadczenia, jesteśmy w stanie stwierdzić, że ich popularność pozostaje taka sama, mimo zmieniających się co jakiś czas trendów. Przywodzą na myśl rodzinną atmosferę, domowy komfort oraz solidność.

Dziś produkcja mebli drewnianych opiera się na nowoczesnych technologiach, jednak w dalszym ciągu przy zachowaniu klasy, jaką mają one ze sobą nieść. Są one ponadczasowe i świetnie prezentują się nie zarówno w biurach, gabinetach, korporacjach, jak i prywatnym salonie (znakomity przykład stanowi kolekcja Polonia ). Są jednocześnie na tyle neutralne, że przy pomocy odpowiednich dodatków naprawdę mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu i aranżacji.

Zalety klasycznych rozwiązań

Niezależnie od tego, czy urządzamy salon w małym mieszkaniu, czy dużym domu, w obu przypadkach zależy nam na podobnych elementach wyposażenia. Jest to zwykle jakaś komoda, witryna, stół jadalny i krzesła. Wiele osób ceni sobie meble z litego drewna i to nie bez powodu. Takie w pełni ekologiczne produkty doskonale wpływają na nasze samopoczucie (łóżko wykonane z naturalnego drewna, zwłaszcza sosnowego, pomaga zachować zdrowy sen).

Poza tym są bardzo odporne na uszkodzenia a do tego niepowtarzalne. Każda powierzchnia jest oryginalna dzięki jedynemu w swoim rodzaju ułożeniu słojów. To szczególnie ważna zaleta dla osób ceniących unikatowość.

Niestety tego typu meble do tanich nie należą i trzeba liczyć się dodatkowo z ich odpowiednią pielęgnacją. Można zdecydować się także na tańszy zamiennik, niejednokrotnie łudząco podobny do prawdziwego drewna. Nie wymaga takiej troski i lepiej wytrzymuje wilgoć oraz wysoką temperaturę. Jednak przy odpowiedniej impregnacji tradycyjne meble będą służyć latami, a ich estetyka zachowa się dla pokoleń i niejedna szafa ma szansę stać się drogocenną pamiątką rodzinną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy