Sofa, kanapa czy narożnik – co wybrać do swojego salonu?

Centralnym punktem każdego salonu jest miejsce, w którym można zaproponować gościom spoczynek, poczęstunek czy oddać się rozmowie. Do wyboru jest całe mnóstwo mebli, które sprawią, że salon będzie nie tylko piękny, ale też funkcjonalny.

Sprawdź wielkość mebli tapicerowanych

Najważniejsza jest przede wszystkim wielkość mebli tapicerowanych w porównaniu do metrażu salonu. Do większych pomieszczeń świetnie sprawdzi się pokaźny narożnik. Jeśli pokój nie jest duży, lepiej jest wybrać kanapę. Może się okazać, że do salonu zmieści się jedynie jednoosobowa sofa typu amerykanka. Nie warto decydować się na ogromne meble kosztem komfortu swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Bardzo popularne są sofy z funkcją spania. Przed zakupem konieczne jest jednak upewnienie się, czy będzie możliwe jej bezproblemowe rozłożenie.

Sofa czy kanapa?

Standardowo sofa i kanapa różnią się od siebie funkcją spania. Sofa jej nie posiada, acz granice między nimi zacierają się z powodu wymagań klientów. Jeśli salon służy Ci tylko i wyłącznie do przyjmowania gości, spędzania wolnego czasu, a nie również jako sypialnia – nawet tymczasowa – lepszym rozwiązaniem może być właśnie nierozkładany mebel. Model dwuosobowy, tapicerowany czarną skórą naturalną bądź ekologiczną, doskonale wpasuje się do większości wystrojów i zajmie stosunkowo mało miejsca. Dla osób goszczących znajomych na noc lub łączących funkcje salonu i prywatnej sypialni możemy polecić rozkładane sofy z funkcją spania i pokaźnym pojemnikiem na pościel, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w szafach.

Piękny narożnik punktem centralnym salonu

O ile salon jest dość pokaźnych rozmiarów, można pokusić się o meble tapicerowane innego rodzaju. Duże i szerokie narożniki nie tylko będą doskonałym dodatkiem do prawie każdej aranżacji, ale są także bardzo funkcjonalne. To idealne rozwiązanie dla miłośników organizowania spotkań w dużym gronie znajomych. W zależności od indywidualnych upodobań można zdecydować się na model posiadający osobny materac z pianki wysokoelastycznej, który zapewni najwyższy komfort spania. Do jednorazowych zastosowań wystarczy standardowo rozkładany narożnik.

Wszystkie meble tapicerowane do salonu powinny być wybierane na podstawie ich pożądanych funkcjonalności, wolnego miejsca w pomieszczeniu, a nawet w zależności od osób, które będą z nich korzystać. Wybierając sofy lub narożniki do domu z małymi dziećmi i często odwiedzającymi znajomymi, lepiej jest zdecydować się na modele wykonane z materiałów plamoodpornych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy