Sypialnia od A do Z

Jednym z najważniejszych miejsc w każdym domu jest sypialnia. Z tego też powodu powinna być odpowiednio urządzona – tak, abyśmy się w niej dobrze czuli i wypoczywali. Jak więc zaaranżować pokój do odpoczynku, biorąc pod uwagę, że przesypiamy aż 1/3 swojego życia? Pole do popisu jest szerokie.

Wygoda na pierwszym planie

Wybór mebli, jakie powinny znaleźć się w sypialni, zacząć trzeba od łóżka. W końcu głównie jego wielkość oraz rodzaj materaca przełożą się na komfort wypoczynku. To miejsce, w którym przede wszystkim będziemy się regenerować.

W małej przestrzeni zmieści się model dwuosobowy o wymiarach 120×200 cm lub jednoosobowy – 90×200 cm. Do większego wnętrza wstawić można łóżko w wymiarze od 140×200 cm w górę.

W kolekcji firmy Meble Potocki znajdują się modele pasujące do wielu aranżacji, w tym m.in. glamour czy nowoczesnych. Może to być model wyróżniający się np. modną pikowaną tapicerką. Spodoba się zapewne niejednemu koneserowi pięknych i urządzonych z klasą wnętrz. Można także postawić na gładki wzór lub oryginalną szachownicę.

Materac powinien być dopasowany do budowy naszego ciała, oczekiwań oraz ewentualnych problemów z kręgosłupem.

Przy urządzaniu sypialni ważny jest również dostęp do łóżka. Na swobodne poruszanie się wokół niego, należy zostawić najlepiej około 80 cm wolnej przestrzeni (minimum to 55 cm).

Praktyczność w estetycznej oprawie

Wybierając łóżko do sypialni, możemy zastanowić się, czy nie warto kupić takie, które będzie miało skrzynię na pościel. Zmieszczą się też tam koce, ubrania czy inne rzeczy. W ten sposób rozwiązuje się ponadto kwestię ilości mebli drewnianych w pokoju. Jeśli zależy nam na ergonomicznej przestrzeni, to łóżko z pojemnikiem w tym zdecydowanie pomoże.

Wnętrze sypialni powinno być też dla nas przyjazne i przytulne. Ten efekt można uzyskać z kolei przez odpowiedni dobór mebli i dodatków. Ważne będą tu nasze potrzeby i wymagania. To od nas, jak i od metrażu jakim dysponujemy, zależy, które meble drewniane wstawimy do jej wnętrza. Czy wybierzemy coś z komód, w których przechować można różne drobne przedmioty – od bielizny po biżuterię? A może zdecydujemy się na szafę na ubrania z lustrem? Albo dostawimy tylko stoliczek nocny do łóżka? W zależności od stylu warto też pomyśleć o obrazach, ramkach ze zdjęciami, latarenkach lub świeczkach, czy kwiatach w doniczkach.

W aranżacji sypialni łóżko powinno komponować się z pozostałymi przedmiotami codziennego użytku czy dekoracjami. Jednak nie oznacza to, że wszystkie muszą pochodzić z tej samej kolekcji. Wielbiciele niebanalnej stylistyki mogą sobie pozwolić na sięgnięcie po meble z różnych kompletów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy