Szafki RTV do jadalni i salonu

Telewizor jest jednym z najczęściej użytkowanych urządzeń w domach. Któż odmówi sobie obejrzenia długo wyczekiwanego meczu lub codziennych wiadomości? Duże ekrany pojawiają się już w każdym pomieszczeniu – w salonie, sypialni czy nawet w jadalni, a co za tym idzie, konieczne jest także kupno szafek RTV odpowiednich do danego pomieszczenia.

Szafka RTV – piękna i funkcjonalna

Komoda pod telewizor powinna nawiązywać do aranżacji całego pomieszczenia. Do wnętrz w stylu klasycznym dobrze sprawdzą się duże i masywne szafki oklejone fornirem dębowym lub bukowym. W zależności od wielkości wnętrza możesz zdecydować się na model mający dwie lub nawet trzy szuflady. Pamiętaj, że meble z naturalnego drewna mają o wiele więcej funkcji niż tylko bycie komodą pod telewizor. Znajdujące się poniżej szuflady i szafki mogą służyć do przechowywania ulubionej kolekcji płyt DVD, obrusów, zastawy stołowej czy nawet narzędzi. Duża komoda RTV REX może spokojnie służyć też jako zwykła szafka. Z kolei niewielka biała komoda RTV z szybą i o prostym kształcie, będzie dobrze wyglądać we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Zwróć też uwagę na miejsce, z którego najczęściej oglądasz telewizję. Jeśli jest to niska sofa lub kanapa, to i mebel, na którym będzie stało urządzenie nie musi być wysoki.

Szafka do jadalni

Jadalnie są z reguły mniejsze od salonów, jaśniejsze i minimalistycznie urządzone. Najlepiej sprawdzi się tam prosta komoda pod telewizor, bez zbędnych dodatków i elementów ozdobnych. Podczas spożywania posiłku lub jego gotowania – jeśli masz jadalnię łączoną z kuchnią – oglądasz telewizję, stojąc lub siedząc na wysokim krześle. O wiele lepiej jest więc wybrać nieco wyższą komodę, która nie zmusi Cię do ciągłego pochylania głowy w dół. Zadbasz w ten sposób o swój komfort i zdrowie kręgosłupa. Jeśli uważasz, że meble z litego drewna nie pasują do Twojej jadalni, w której wyposażenie wykonano z tworzywa sztucznego i metalu – nic bardziej mylnego. Drewno jest materiałem ponadczasowym, które wystarczy odpowiednio wyeksponować, by ocieplić atmosferę panującą we wnętrzu.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie szafki RTV?

Choć wydawałoby się, że zastosowanie szafki pod telewizor jest dość ograniczone, to jednak warto zwrócić uwagę na pewne cechy, które sprawią, że korzystanie z niej będzie przyjemnością. Szuflady i drzwiczki z systemem cichego domyku sprawią, że już nikt nie zakłóci słuchania najważniejszego dialogu w całym filmie. Zwróć uwagę na wykorzystane uchwyty, a także ilość otworów na okablowanie, znajdujących się na tylnej ścianie komody. Dla osób posiadających rozbudowany zestaw telewizyjny z dekoderami i konsolą trzy wpusty mogą być niesamowicie przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy