Usiądź wygodnie – kącik wypoczynkowy

Każdemu zapewne marzy się wygodne i przytulne miejsce do wypoczynku. Jak je stworzyć bez zbyt dużego zaangażowania czasu i środków? Wystarczy tylko uruchomić w sobie pokłady kreatywności i zadecydować, jakie meble drewniane czy tapicerowane będą odpowiadać naszym wyobrażeniom.

Jakie meble?

Czas na relaks powinien znaleźć każdy z nas. Wystarczy, że na co dzień udziela nam się szybkie tempo życia i zapominamy o tym, że wypoczynek jest także jego istotnym elementem. Co możemy postawić w takim kąciku? I gdzie najlepiej go zaplanować?

Miejscem, które idealnie się do tego nadaje, jest salon. Tutaj zawsze można wygospodarować kilka metrów kwadratowych, na których rozplanujemy strefę relaksacyjną.

Przyda się w niej sofa, najlepiej rozkładana, aby można było się na niej swobodnie rozciągnąć. Na niej nie żałujmy ilości poduszek. Podobną funkcję mebla wypoczynkowego pełnić będzie fotel z wygodnym siedziskiem i oparciem oraz podłokietnikami, z miłą w dotyku tapicerką. W tym zestawie może znaleźć się także puf, na którym oprzemy nasze zmęczone po całym dniu nogi. Ten mebel sprawdzi się także jako dodatkowe siedzisko dla gości. Jeśli mamy liczną rodzinę lub grupę przyjaciół można pomyśleć nawet o wstawieniu dwóch sof czy kanap.

Do naszej oazy wypoczynku wstawić możemy mały stolik kawowy. Innym rozwiązaniem są drewniane ławy. Na czymś trzeba postawić bowiem kubek z kawą lub herbatą, przekąski czy odłożyć gazetę/książkę.

Usiądź wygodnie - kącik wypoczynkowy

Jakie dodatki?

Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie i dodatki. Strefa wypoczynku to miejsce, w którym nie tylko zapewne będziemy chcieli leżeć czy ucinać sobie drzemkę, ale także coś na kształt mini-czytelni. W odpowiednio stworzonych warunkach czytanie książek, szydełkowanie lub czy inna czynność, będzie przyjemnością. Dodatki uzależnione one będą oczywiście od stylu, w jakim urządzimy nasz kącik. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie wstawienie do niego stojącej lampy np. z regulowanym kloszem.

Jeśli chcesz, aby kącik wypoczynkowy odróżniał się od pozostałej części salonu, pobaw się kolorami i wzorami oraz materiałami. Warto też pomyśleć o odrobinie zieleni, nie tylko w sensie estetycznym. Patrzenie na rośliny działa również relaksująco. Aby oddzielić tę część od reszty salonu, można rozłożyć np. parawan.

Wypoczynkowy kącik to miejsce, które warto zaplanować i urządzić w każdym domu. Będzie jednoznacznie kojarzyć się z przytulnością i odpoczynkiem pod warunkiem, że dobierzemy do niego odpowiednie meble i dodatki. Szukając inspiracji w tym zakresie, warto sprawdzić, co z oferty Meble Potocki będzie idealnie wpisywać się w hasło: strefa relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy