Zalety okrągłych stołów

Choć symbolicznie kojarzy nam się z historycznym momentem w dziejach Polski, porozumieniem oraz braterstwem, to jednak oprócz tych cech jest przede wszystkim praktycznym meblem, często niedocenianym w mieszkalnych aranżacjach. Dziś skupimy się na zaletach okrągłych stołów – rozkładanych i nierozkładanych.

Nieparzysta i większa ilość miejsc siedzących

Przy takich meblach zasiąść może większa, a do tego nieparzysta ilość osób – jeśli będziemy mieć do dyspozycji taka samą powierzchnię blatu jak w przypadku stołów kwadratowych czy prostokątnych. W przeciwieństwie do stołów okrągłych nieparzysta liczba gości nie tylko źle wygląda przy takich modelach, ale także zdecydowanie daje mniejszy komfort siedzenia czy spożywania posiłku. Chcąc nie chcąc, przy stołach prostokątnych czy kwadratowych musimy przestrzegać zasad symetrii.

Bardziej komfortowy kontakt gości

Meble takie jak stoły drewniane okrągłe rozkładane stały się szczególnie modne na weselach czy innych przyjęciach. Pozwalają na zdecydowanie łatwiejszy kontakt gości i prowadzenie rozmów w bardziej komfortowych warunkach. Siedzą oni zwróceni twarzami do siebie, co znacznie ułatwia prowadzenie konwersacji.

Bez niebezpiecznych kantów

Kiedy w domu pojawiają się małe dzieci, rodzice starają się o to, aby każda rzecz, z którą mogą mieć styczność, była jak najbardziej bezpieczna. W pierwszej kolejności zazwyczaj kupują specjalne nakładki na ostre krawędzie stołów, stolików czy ław. Tymczasem wybierając np. okrągły stół nierozkładany, nie trzeba się będzie obawiać, że dziecko nabije sobie guza czy skończy zabawę z rozciętym czołem.

Bez zbędnego zagracania przestrzeni

Jeśli zależy nam na stole, który na co dzień zajmuje mało miejsca, a po rozłożeniu będzie mógł pomieścić nawet kilkanaście osób, to możemy wybrać dębowy stół okrągły. Wówczas, dzięki dwóm wkładkom można rozciągnąć go nawet o kilkadziesiąt centymetrów.

Uniwersalny aranżacyjnie mebel

Jeśli ktoś się zastanawia, czy stoły okrągłe rozkładane lub nierozkładane nadają się do każdej aranżacji, to uspokajamy. Jest to na tyle uniwersalny kształt, że w zależności tylko od wzoru, koloru i wielkości wpisze się zarówno w klasyczne, tradycyjne pomysły wystroju salonów czy jadalni, jak i minimalistyczne, vintage czy rustykalne. Do tego jeszcze prezentuje się bardzo elegancko i nadaje wnętrzu przytulności.

Planując więc wybór stołu do domu, warto zastanowić się, czy okrągły stół rozkładany nie jest jednak lepszą opcją dla wszystkich domowników albo zapraszanych gości. W naszej kolekcji stołów z drewna litego znaleźć można wiele modeli o różnych wymiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy