Drewniane komody do domu w stylu klasycznym

Dla osób niezdecydowanych, co do wyboru aranżacji wnętrz, dom w stylu klasycznym jest idealnym rozwiązaniem. Podobnie jak dla tych, co lubią często eksperymentować z wystrojem wnętrz. Wpisujące się ten trend przedmioty codziennego użytku stanowią raczej subtelne tło. Wyróżniają je ponadczasowość i uniwersalność. Wśród klasycznych mebli bardzo popularne są komody drewniane. To produkty, które również dostępne są w naszym salonie w Poznaniu oraz w prowadzonym przez nas sklepie internetowym.

Stonowany i zachowawczy

Sam termin „styl klasyczny” jest bardzo szerokim pojęciem. Mieszczą się w nim bowiem rozwiązania aranżacyjne, które znane są już praktycznie od wieków. Dotyczą zarówno prostej formy mebli, jak i wszelkich dodatków czy ornamentów. Sama konwencja wystroju opiera się na elegancji i harmonijnej kolorystyce. Styl ten jest bardziej stonowany i zachowawczy. Meble, jakie do niego pasują, wykonane są z naturalnych materiałów.

Klasyczny mebel do klasycznych wnętrz

Już od wielu lat nie mija zachwyt prostą formą i funkcjonalnością komód z drewna, które doskonale nadają się m.in. do salonu czy sypialni. To przedmioty inspirujące projektantów, którzy nie wahają się umieszczać je w pomysłach aranżacyjnych dla różnych wnętrz.
Przy projektowaniu tych mebli nacisk kładzie się przede wszystkim na naturalność i minimalizm. W harmonijny sposób uzupełnią pozostałe tradycyjne wyposażenie domu. Z racji swojej uniwersalności będą doskonale prezentować się w zestawieniu z meblami z każdego innego stylu.

Komoda z uchwytami lub bez uchwytów?

W salonie sprawdzi się z pewnością drewniana szafka RTV. Może być w wersji z półkami (zakrytymi/odkrytymi) lub szufladami np. na płyty. Pokój dzienny to także przestrzeń, w której nierzadko gości tradycyjna komoda do przechowywania sztućców, ubrań, obrusów, pamiątek z podróży, zdjęć czy innych rzeczy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to reprezentacyjne pomieszczenie i powinno eksponować się w nim tylko oryginalne rzeczy.

Wybierając mebel do salonu, warto się zastanowić się, czy będzie nam potrzebny z uchwytami, czy bez. Spełniają one nie tylko funkcjonalną, ale i dekoracyjną funkcję. Komoda bez uchwytów wcale nie musi być bardziej uboga. W tym przypadku elementem ozdobnym może być np. połączenie różnych materiałów albo kolorów.
Styl klasyczny pozwala bezpiecznie eksperymentować z meblami. Dlatego komody drewniane zawsze świetnie będą pasować do różnych wnętrz domu urządzonego zgodnie z tym trendem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy