Materace

Materace zapewniające komfortowy sen

Na jakość nocnego wypoczynku wpływa mnóstwo czynników, a jednym z nich jest odpowiednio dobrany materac. Ten stanowi podstawową część wyposażenia właściwie każdej sypialni. Aby móc zapewnić sobie jak najlepszy sen, warto zwrócić uwagę na wybór materaca dopasowanego do sylwetki i indywidualnych preferencji. W salonie Meble Potocki dostępne są materace do łóżka wykonane z materiałów wyróżniających się trwałością i wytrzymałością. Z nimi zapomnisz o bólach pleców czy skurczach mięśni.

Dlaczego warto wybierać odpowiednie materace do spania?

Odwiedzając sklep z materacami, szybko przekonasz się, że ich wybór jest ogromny oraz niezwykle zróżnicowany. To, na jaki produkt postawisz, w ogromnym stopniu wpływa na jakość i komfort nocnego snu, co z kolei przekłada się na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego nie powinieneś sięgać po przypadkowy materac. Według ekspertów permanentny stan niewyspania może podnosić ryzyko wystąpienia stanów depresyjnych. Dlatego dobry materac jest niezbędny, niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku.

Sen to czas dla Twojego organizmu na regenerację. Gdy jednak ciało nie ma do tego zapewnionych odpowiednich warunków, może być tak, że będziesz się budził niewyspany, mimo że przespałeś osiem godzin. Natomiast rozdrażnienie spowodowane niewyspaniem się utrudnia codzienne, normalne funkcjonowanie. Może np. uniemożliwiać skupienie się czy opóźniać reakcje na bodźce zewnętrzne. Co więcej, gdy problemy ze snem trwają dłuższy czas, mogą pojawić się bóle kręgosłupa czy szyi.

Dodatkowo niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że wybierając odpowiedni materac do spania, można znacząco zmniejszyć ryzyko alergii. Warto sięgać po produkty stworzone z oddychającego i łatwego do czyszczenia materiału. Spójrz na materac Memory 140 Nova, który idealnie oraz ekspresowo dopasowuje się do kształtu i ciężaru sylwetki, a dodatkowo ma pikowany zdejmowany pokrowiec, więc utrzymanie go w czystości jest bezproblemowe.

Jakie są rodzaje materaca?

Prawidłowo dobrany materac jest gwarancją zdrowego snu, dlatego warto przyłożyć się do jego wyboru. Zanim podpowiemy, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas jego zakupu, wiedz, że wyróżnia się trzy główne rodzaje materaca do spania.

  • Materace sprężynowe. Za jedną z największych zalet tego rodzaju materacy uznaje się dobrą cyrkulację powietrza, co może być ważne dla osób, które przegrzewają się w nocy. Materace sprężynowe są również polecane dla osób, którym doskwierają dolegliwości ze strony kręgosłupa.
  • Materace piankowe. Cieszą się dużą popularnością, która wynika z tego, że doskonale dopasowują się do ciała i nie uwierają użytkownika (to zasługa m.in. braku sprężyn). Nieustannie pianka jest udoskonalana, ma dobrą cyrkulację powietrza, a co nierzadko równie ważne, materace piankowe dostępne są w atrakcyjnych cenach.
  • Materace lateksowe. Podobnie jak powyższe rodzaje świetnie dopasowują się do ciała i ekspresowo reagują na każdą zmianę pozycji. Niezależnie od położenia gwarantują niezwykły komfort czy nawet przyspieszają zasypianie. Znane są również ze swoich wysokich właściwości higienicznych. Lateksowe materace do łóżek są odpowiednim wyborem szczególnie dla osób ze skłonnością do alergii.

Jak dobrać materac i na co zwrócić uwagę?

Wybranie materaca skrojonego pod indywidualne potrzeby wymaga uwzględnienia kilku czynników. Chodzi tutaj głównie o rodzaj materaca. Wspomnieliśmy już, że są różne: materace piankowe, sprężynowe i lateksowe. Zapoznaj się dokładnie z ich zaletami oraz wadami, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Równie ważna jest twardość materaca do łóżka. Od niej zależy, czy będzie zapewniał odpowiednie wsparcie kręgosłupa i dopasowywał się do kształtu ciała. Zwróć uwagę także na rozmiar. Ten musi być odpowiedni, abyś miał wystarczającą ilość miejsca podczas snu. Zupełne minimum w przypadku materaca dwuosobowego to 140 cm szerokości. Możesz zdecydować się np. na wariant taki jak materac Pro Gel 140 Nova.

Wybierając materac do łóżka, na pewno trzeba zainteresować się również jego jakością wykonania. W salonie Meble Potocki znajdziesz materace do spania wykonane z wysokojakościowych, wytrzymałych materiałów. To właściwy kierunek, jeśli chcesz kupić materac i nie wydać przy tym fortuny. W miarę możliwości postaraj się osobiście przetestować materac – po prostu połóż się na nim i zobacz, jak będziesz się czuł. To zdecydowanie pomoże Ci wybrać najlepszy produkt.

Jaki materac do spania będzie najlepszym wyborem?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki materac wybrać, ponieważ jest to zależne od Twoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Jedno jest pewne – wybór odpowiedniego materaca jest kluczem do zdrowego, komfortowego snu. Zwróć uwagę na rodzaj materaca i jego twardość, problemy zdrowotne, z którymi się zmagasz, alergie, a także budżet, jakim dysponujesz. Nie istnieje jeden idealny materac dla każdego. Jeśli potrzebujesz fachowego doradztwa, eksperci z salonu Meble Potocki służą pomocą.