Półki ścienne drewniane do kuchni

Poznaj funkcjonalne półki ścienne do kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które pełni wiele funkcji. Przygotowujemy w niej większość posiłków, od szybkich lub weekendowych śniadań, po efektowne obiady i torty na imprezy rodzinne. Potrzebujemy zatem przestrzeni na działanie oraz miejsca na przechowywanie niezbędnego sprzętu. Mogą Ci w tym pomóc półki ścienne do kuchni. Poznaj naszą ofertę artykułów najwyższej jakości!

Wybierz półki ścienne do kuchni i zyskaj wygodne miejsce do przechowywania

Niezbędnym elementem każdej kuchni są wiszące szafki i kredensy lub komody. Jednak równie cennym dodatkiem może stać się półka ścienna drewniana. Niektóre elementy wyposażenia kuchennego mogą pięknie się na niej prezentować. Nie wszystko musi pozostać w ukryciu! Słoiczki z przyprawami, cukiernice, otrzymane w prezencie oryginalne kubki — każdy z tych przedmiotów składa się na wyjątkowy klimat panujący w pomieszczeniu i przyciąga wzrok gości. Ponadto są to elementy, które warto mieć pod ręką!

Na półce ściennej do kuchni możesz umieścić również:

  • słoiki z przetworami,
  • napoje w eleganckich szklanych butelkach, np. domowe syropy i nalewki,
  • książki kucharskie; mając je pod ręką, będziesz ich częściej używać,
  • pojemniki z produktami spożywczymi, które nie muszą być przechowywane w zamkniętej, ciemnej przestrzeni, np. makaronami, kaszą czy płatkami,
  • eleganckie zestawy do podawania kawy i herbaty, np. komplety filiżanek i dzbanuszki do mleka,
  • dekoracje, takie jak pamiątki i wazony z kwiatami,
  • radioodtwarzacz,
  • rośliny doniczkowe; nie tylko ozdobne kwiaty, ale przede wszystkim przydatne w kuchni zioła.

Wybierając drewnianą półkę ścienną do kuchni i umieszczając na niej powyższe elementy, możesz nie tylko dodać pomieszczeniu funkcjonalności, ale także wzbogacić swoją aranżację.

Półka ścienna do kuchni – piękny element dekoracyjny

Dlaczego półka ścienna wisząca powinna znaleźć się w Twojej kuchni? Ponieważ jest to element zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny. Eleganckie naturalne drewno, z którego wykonujemy meble dostępne w salonie Meble Potocki, prezentuje się pięknie na każdej ścianie. Możesz wybrać jasny lub ciemny odcień półki, w zależności od Twojego pomysłu na aranżację wnętrza. Jasne kolory świetnie sprawdzą się m.in. w stylu prowansalskim i minimalistycznym, a dzięki swojej uniwersalności współgrają z każdym elementem, który zdecydujesz się na nich umieścić.

Drewniane półki ścienne do kuchni wykonujemy z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są one odporne na zniszczenia, trwałe i solidne. Drewno jest także wyjątkowo reprezentacyjnym surowcem, który wzbogaca każde pomieszczenie. Przygotowana na jego bazie półka ścienna do kuchni to inwestycja na lata!

W jakim miejscu warto powiesić półki ścienne do kuchni?

Aranżując kuchnię, powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim jej funkcjonalność i własną wygodę. To Ty wiesz najlepiej, jakich sprzętów używasz i co powinieneś umieścić w szafkach, a co na półkach. Optymalnym rozwiązaniem jest zawieszenie drewnianych półek nad blatem lub na bocznej ścianie kuchni. Dzięki temu elementy, które tam ustawimy, nie ulegną zniszczeniu i zachlapaniu podczas gotowania, a jednocześnie będziemy mieli do nich łatwy dostęp.

Wiele zależy również od wielkości pomieszczenia oraz długości półek, na które chcemy się zdecydować. Warto umieścić je na ścianie w taki sposób, aby w przyszłości móc wzbogacić kuchnię o dodatkowe miejsce na przechowywanie, gdy dojdzie nam więcej sprzętu, książek lub ozdób.

W naszym sklepie znajdziesz półki ścienne do kuchni z możliwością ich personalizacji. Decyduj o wielkości, kolorze i rodzaju produktu, aby dopasować go do swojej aranżacji. Skorzystaj również z obszernych opisów kategorii i produktów. W razie dodatkowych pytań nasz zespół chętnie Ci doradzi!