Funkcjonalne meble do sypialni

Aby sypialnia była nie tylko oazą wypoczynku, ale i miejscem, które można praktycznie zagospodarować, wcale wiele nie trzeba. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie… meble drewniane. Będą to takie, które poza walorami estetycznymi są jeszcze funkcjonalne. A wynika to z ich konstrukcji – szuflad, pojemników czy półek, które można zagospodarować.

Pojemne komody i szafy

W kolekcji Meble Potocki inspiracji w tym zakresie nie brakuje. Dostępne są tu szafy i komody drewniane dębowe lub wykonane z innych gatunków. Dopasować je można nie tylko kolorystycznie, ale i gabarytowo pod swoje potrzeby.

Pojemna szafa spełni oczekiwania zwłaszcza wielbicielek/wielbicieli mody i ich słabości do kupowania ubrań. Praktycznym dodatkiem do niej może być jeszcze lustro. Nie tylko pozwoli na przeglądanie się, ale także poszerzy optycznie niewielką przestrzeń sypialni.

Innym sprytnym meblem jest komoda. W jej szufladach czy szafkach można przechowywać m.in. kosmetyki, bieliznę, książki, gazety czy inne akcesoria.

Łóżko z dodatkiem

Kupując łóżko z pojemnikiem na pościel, zyskujemy kolejny praktyczny mebel. Skrzynia znajdująca się na jego wyposażeniu może być świetnym miejscem do tego, aby w przechować w niej nie tylko pościel. Do schowka zapakować da się koce, ubrania czy inne tekstylia. To także doskonałe miejsce na to, aby pochować tam rzeczy, których na co dzień się nie używa. W ten sposób również częściowo rozwiążemy problem odkurzania podłogi pod łóżkiem. Wysuwana szuflada czy podnoszone dno – na co się zdecydować? Ten dylemat rozstrzygnie nasz… gust.

Jeśli jednak nie mamy łóżka z pojemnikiem, to wówczas pozostaje jeszcze jeden pomysł – eleganckie pudła i kartony. Po zapakowaniu do nich rzeczy mało używanych można je po prostu wsunąć pod mebel do spania. Z racji swojej estetyki nie będą szpecić sypialni.

Planujesz kącik jadalniany? Sprawdź „O jakich zasadach należy pamiętać, aranżując jadalnię?

Praktyczny wymiar stoliczka i szafki nocnej

To kolejne meble z drewna, które idealnie nadają się do tego, aby w ich wnętrzach również coś przechowywać. Książki, kosmetyki, ładowarka do telefonu i wiele innych drobiazgów może właśnie tam znaleźć swoje miejsce. Stylowy stolik czy szafka nocna będą nie tylko pięknie prezentować się przy łóżku i podkreślać klimat sypialni. Staną się bardzo praktycznymi przedmiotami.

Zaledwie kilka drewnianych mebli wystarczy, aby sypialnia zmieniała się w przestrzeń ergonomiczną i funkcjonalną. Ich konstrukcja pozwoli na przechowywanie niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu rzeczy. Równocześnie nie będą zagracać i szpecić wnętrza. W ten sposób można zachować idealną równowagę pomiędzy estetyką a praktycznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy