Promocje

Krzesło drewniany Jurand

Krzesło drewniany Jurand

720,00 zł 360,00 zł
Stół Rot 200/110 + 3x55cm "od ręki"

Stół Rot 200/110 + 3x55cm "od ręki"

4 910,00 zł 2 700,00 zł
szt.
Komoda SLIM "od ręki"

Komoda SLIM "od ręki"

3 980,00 zł 2 985,00 zł
szt.
Biblioteczka 1 Tilburg "od ręki"

Biblioteczka 1 Tilburg "od ręki"

2 191,35 zł 1 750,00 zł
szt.
Stół Husar 160/100 + 2x50 "od ręki"

Stół Husar 160/100 + 2x50 "od ręki"

4 780,00 zł 2 000,00 zł
szt.
Witryna Polonia II

Witryna Polonia II

3 940,00 zł 2 000,00 zł
szt.
Witryna Cezar 1-drzwiowa

Witryna Cezar 1-drzwiowa

3 320,00 zł 1 500,00 zł
szt.
Komoda Rtv Polonia II

Komoda Rtv Polonia II

3 390,00 zł 2 000,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak zabezpieczyć meble przed plamami - Tkaniny łatwoczyszczące

Wykorzystywane współcześnie w produkcji mebli drewnianych tkaniny obiciowe są nie tylko estetyczne, ale i bardzo łatwe w utrzymaniu. Niejeden producent korzysta z materiałów łatwoczyszczących, które powstają w specjalnej technologii. Ich sekret tkwi w pokrywaniu włókien specjalną apreturą, która nie tylko uszlachetnia materiał, ale i zwiększa odporność na zanieczyszczenia. Dzięki niej zabrudzenia nie wnikają w strukturę tkaniny.

Krok pierwszy – wybór mebli z łatwą do czyszczenia tapicerką

W codziennym użytkowaniu trudno uniknąć plam czy innych zabrudzeń na drewnianych meblach w salonie lub w innym pomieszczeniu. Trzeba się z tym liczyć zwłaszcza wtedy, kiedy ma się małe dzieci lub zwierzęta. Dlatego przy wyborze przedmiotów codziennego użytku, warto zastanowić się, czy zakup tych, które mają łatwoczyszczące tkaniny, nie jest korzystniejszym rozwiązaniem. Taka inwestycja pozwoli nam zapomnieć o koszmarze zabrudzeń, które pomimo zastosowania różnych środków, nie chcą zniknąć.

Najnowsze technologie chronią tkaniny. Sprawiają, że są odporniejsze i odpowiednio chronione przed wnikaniem płynów. Łatwiej usuwa się z nich plamy różnego pochodzenia. Jednocześnie nadal są miłe w dotyku, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz prezentują się pięknie na drewnianych meblach.

Prosty sposób na plamy i zabrudzenia

Wystarczy szmatka i woda, aby poradzić sobie z plamami czy innymi zabrudzeniami. Wcześniej brud można zebrać za pomocą papierowego ręcznika, a powierzchnię tapicerki tylko przetrzeć wilgotną ścierką. Tkaniny łatwoczyszczące nie wymagają więc skomplikowanej obsługi.

Nowe technologie pozwalają nie tylko nie martwić się o to, jak usunąć ślady po winie, kawie czy inne. Dzięki ich zastosowaniu w materiałach obiciowych zaoszczędza się także czas związany z procesem czyszczenia i schnięcia.

Koniec też z narzutkami, kocami czy innymi pomysłami na to, jak zasłonić plamy na kanapie, krzesłach, sofie czy narożniku. Nie po to przecież wybiera się meble drewniane z estetycznym i eleganckim obiciem, aby je skrywać przed światem.

Wybór przedmiotów z odpowiednią tapicerką nie ogranicza nas w tym zakresie. Na łóżku można bez obaw jeść, pić, trzymać nogi. Zakaz wstępu nie obowiązuje już także czworonoga czy kota.

Zabrudzenia się takich tkanin po prostu nie trzymają, a włókna są na tyle zabezpieczone, że plamy z olejków, błota, kredek czy pisaków schodzą po przetarciu ich zwilżona szmatką.

Przeglądając ofertę producenta Meble Potocki, można znaleźć wiele produktów, które powstały z uwzględnieniem innowacyjnych technologii. Ich tapicerka jest odpowiednio przygotowana do długiego użytkowania i… łatwego czyszczenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl