Jaki materiał tapicerski wybrać dla swoich mebli?

Żywotność każdego mebla tapicerowanego zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest materiał, który został wykorzystany do jego wytworzenia. Wybierając model dla siebie, niezależnie czy mają to być sofy, czy narożniki, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko zgodność ze stylem pomieszczenia, ale także wytrzymałość i możliwości eksploatacji.

Styl i odporność

Meble tapicerowane ze skóry naturalnej są niesamowicie popularne. Wykonane z nich narożniki i kanapy będą doskonale pasować do większości wnętrz, w tym klasycznych i nowoczesnych. Dodają im wyjątkowości. Poza pięknym wyglądem są też bardzo funkcjonalne. Odpowiednio impregnowana skóra jest dobrym materiałem hydrofobowym, czyli odpornym na przenikanie wody. Część zabrudzeń jest też łatwa do usunięcia za pomocą wilgotnej gąbki i suchej szmatki do wypolerowania powierzchni. Stosuj dodatkowe środki pielęgnacji, by mebel pozostał w dobrej kondycji.

Uwaga na wodę!

Nie tylko skóra naturalna zapobiega przenikaniu płynów do wnętrza mebla tapicerowanego. W naszej ofercie dostępnych jest kilka rodzajów tkanin hydrofobowych, które ochronią Twoją kanapę lub sofę przed rozlaną kawą, wylanym sokiem czy mokrymi włosami po przyjściu z dworu w trakcie ulewy. Proponujemy ekoskórę oraz różnego rodzaju dzianiny nieprzepuszczające. Takie rozwiązania bardzo dobrze wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, skandynawskich, prowansalskich czy nawet retro. Tkaniny typu Aruba albo Milton bardzo dobrze się prezentują na wszystkich rodzajach narożników. Jeśli w Twoim domu obecne są dzieci, zwierzęta, a przyjmowanie gości jest częste, warto zastanowić się nad tkaniną łatwoczyszczącą.

Czyszczenie mebli tapicerowanych nie musi być ciężkie

Meble tapicerowane obiciem z tkaniny łatwoczyszczącej, zwanej inaczej zmywalną, sprawią, że nie trzeba będzie wzywać już co chwila fachowców z profesjonalnym sprzętem piorącym. Zaoszczędzisz swój czas i pieniądze. Większość zabrudzeń z narożników czy sof usuniesz nawet papierowym ręcznikiem, a poważniejsze plamy, z wina bądź kawy, za pomocą wilgotnej gąbki i mydła. Takie rozwiązanie jest idealne, jeśli Twoje meble narażone są na częste zabrudzenia. Zdolności hydrofobowe znacznie przedłużą ich żywotność.

Wybór tkaniny pokrycia nie zależy jedynie od wyglądu i stylu aranżacji całego salonu. Istnieje wiele materiałów, dzięki którym zakupione przez Ciebie meble tapicerowane będą sprawować się niezawodnie przez całe lata w dobrym stanie, bez widocznych zanieczyszczeń. Taka funkcjonalność jest warta swojej ceny.Jaki materiał tapicerski wybrać dla swoich mebli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy