Król domu – jak wybrać idealny narożnik do salonu?

Jednym z popularniejszych mebli wypoczynkowych do salonu jest narożnik. I chociaż zajmuje w pomieszczeniu najwięcej miejsca, powinien nie tylko przykuwać uwagę swoim wyglądem, ale także być praktyczny i wygodny. Jest to mebel, który umożliwia równocześnie wygodny wypoczynek, relaks po pracy i stanowi idealne miejsce do spania dla gości. Na co zwracać uwagę podczas zakupu tego mebla? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Gabaryty narożnika

Decydując się na zakup narożnika do salonu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego rozmiar. Jak wyżej wspomniano, jest to mebel, który zajmuje w pomieszczeniu sporo miejsca, dlatego jego wielkość powinna być dostosowana do powierzchni wnętrza. W pomieszczeniu o niewielkim metrażu najlepiej sprawdzi się nieduży, minimalistyczny narożnik. Jeśli jesteśmy posiadaczami bardziej przestronnego salonu, wówczas bez przeszkód możemy zdecydować się na zakup większego modelu. Dobrym pomysłem mogą okazać meble modułowe, których zaletą jest to, że ich poszczególne elementy można łączyć ze sobą.

Narożnik z funkcją spania czy bez?

Narożnik włoski posiadający funkcję spania przyda się w różnych sytuacjach. Na pewno w ten sposób możemy zyskać dodatkowe łóżko, co jest ważne np. gdy często odwiedzają nas goście i zostają na nocleg. To również dobry pomysł, kiedy nasz salon ma jednocześnie pełnić funkcję sypialni. Wówczas elegancki narożnik będzie się prezentować o wiele lepiej niż zwykłe łóżko ze stelażem i materacem.

Stelaż, wypełnienie oraz tapicerka

Podczas zakupu narożnika, warto zwrócić uwagę na to, z czego został wykonany stelaż mebla. Najczęściej do tego celu są wykorzystywane płyty meblowe oraz lite drewno. Niekiedy można zetknąć się ze stelażami ze stali. Na stelażu z kolei znajduje się wypełnienie. Jeśli mebel ma nam służyć nie tylko do siedzenia, ale również do spania, wówczas najlepiej wybrać wypełnienie ze sprężyn kieszeniowych.

Dość istotną kwestią jest także tapicerka. Ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości, zabrudzenia oraz efektowny wygląd, dużą popularnością cieszą się tkaniny szenilowe. Narożnik obity taką tapicerką wystarczy jedynie regularnie odkurzać. Można też zdecydować się na obicie z prawdziwej lub sztucznej skóry, ale trzeba pamiętać, że te wymagają już pielęgnacji specjalistycznymi środkami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza stelażem czy wypełnieniem, podczas zakupu narożnika warto też zwrócić uwagę na takie parametry jak głębokość siedziska i wysokość oparcia. Należy dostosować je do wzrostu mieszkańców, aby mogli swobodnie wypoczywać. Decydując się na narożnik z funkcją spania, dobrze jest też sprawdzić, czy wybrany przez nas mebel posiada wystarczającą ilość do przechowywania poduszek, pościeli i koców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy