Meble z drewna na 2019 rok – trendy

Śledząc trendy, jakie pojawiają się zarówno w meblarstwie, jak i w aranżacjach wnętrz, od kilku lat miłośnicy stylu retro, vintage czy klimatu ponadczasowej klasyki mogą spać spokojnie. Nadal we wnętrzach dominują drewniane przedmioty o prostych formach i w otoczeniu dodatków z duszą. Pierwotny urok tego surowca nie przemija, a jego wyjątkowe wzornictwo, tworzone przez naturę od wieków wpisuje się w gust wielu osób oraz aranżacyjne propozycje designerów.

„Stare” meble ciągle modne

Nadal w domowych wnętrzach warto znaleźć miejsce na komodę czy kredens. Choć może kojarzą się z „babcinymi” czasami, to jednak ze względu na swoją efektowną konstrukcję, czyli szufladki, szafki, przeszklenia są naprawdę pięknymi przedmiotami codziennego użytku. Wspaniale będą się prezentować w reprezentacyjnym salonie wraz z prostym stołem i krzesłami. Przykładem tego, że piękno może tkwić w prostocie, jest np. kolekcja mebli z naturalnego drewna Jurand. Wchodzące w jej skład elementy taki jak np. komodastół drewniany czy szafka RTV wpisują się w minimalistyczną stylistykę i nie posiadają zbędnych ozdobników. Ponadczasowe piękno naturalnego drewna sprawia, że bez względu na to, czy przedmioty te trafią do klasycznej, czy nowoczesnej jadalni, wszędzie doskonale i harmonijnie się wkomponują w całość aranżacji.

Gdy natomiast ktoś szuka czegoś prostego, ale jednocześnie oryginalnego, może rozważyć zakup takiego elementu wyposażenia jak np. ława Lego, która ma nietypową konstrukcję i z pewnością będzie wzbudzać zainteresowanie gości.

Ciemne drewno

Do najmodniejszych kolorów drewna zalicza się w tym roku m.in. ciemne odcienie. Orzech, heban i inne są niezwykle eleganckie, jednak nie wszędzie i zapewne nie każdemu będą odpowiadać. Nie trzeba więc rezygnować z jaśniejszej kolorystyki (w tym białej), która jest zdecydowanie bliższa skandynawskim klimatom i wnosi do pomieszczeń dużo światła oraz radosny nastrój.

Poza drewnem w proponowanych w tym roku aranżacjach może pojawić się także kamień i metal. Jeśli natomiast chodzi o dodatki, to tu już można puścić wodze fantazji i spróbować połączyć (oczywiście ze smakiem!) różne style. Akcenty dekoracyjne wywodzące się z różnego rodzaju trendów mogą sprawić, że aranżacja danego wnętrza stanie się … niebanalna. Grunt to znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich dodatków.

Trendy trendami, ale lepiej nie dać się zwariować w tym zakresie. Warto się nimi inspirować, szukać pomysłowych rozwiązań, ale i tak najbardziej powinien w tym wszystkim liczyć się nasz gust i nasze potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy