Narożnik z funkcją spania – fakty i mity

Zarówno w niewielkich, jak i przestronnych wnętrzach dzięki narożnikom można funkcjonalnie zagospodarować domową przestrzeń. Ustawność tych mebli nie ogranicza swobodnego poruszania się. Zamiast klasycznego kompletu wypoczynkowego warto wybrać właśnie tę opcję. Zyskuje się nie tylko wygodne miejsce do spania (w tym dla niespodziewanych gości), jak i relaksu. Co warto wiedzieć, decydując się na zakup narożnika? Oto kilka faktów i mitów.

Odpowiednie wypełnienie – FAKT

Dlaczego jest tak ważne? Bo od tego, co znajduje się w środku narożnika, będzie zależeć komfort leżenia, czy siedzenia na nim. Kanapa nie może być zbyt miękka, bo w nocy będziemy się na niej zapadać i rano budzić się z bólem pleców. Dlatego najlepiej, jeśli wypełnienie jest twarde i elastyczne, aby stanowiło odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Takim rozwiązaniem jest np. narożnik wyposażony w sprężyny czy pianki wysokoelastyczne HR. Łóżka z takim wypełnieniem znaleźć można w kolekcji Meble Potocki.

Skrzynia na pościel nie jest potrzebna – MIT

Może ktoś w pierwszym odruchu stwierdzi – a po co mi? Jednak decydując się na zakup narożnika, nawet do salonu, warto jednak postawić na opcję z pojemnikiem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko w zakresie trzymania w nim pościeli. Pomoże w łatwiejszym utrzymaniu porządku w pomieszczeniu. W każdej chwili można w skrzyni schować inne zbędne rzeczy.

Planujesz aranżację jadalni i wybór nowego zestawu mebli? Sprawdź nasz artykuł „Wielkość stołu a ilość osób – ile miejsca powinno przypadać na każdego biesiadnika?

System rozkładania narożnika nie ma znaczenia – MIT

Nie ma znaczenia to, jak często będziemy rozkładać narożnik – codziennie czy okazjonalnie. Za to liczy się to, czy uda nam się wykonać tę czynność łatwo i szybko. Dlatego właśnie system rozkładania narożnika jest ważny. Jeśli łóżko będzie po rozłożeniu nierówne albo zapadać się do środka, to bardzo szybko przestanie być dla nas wygodnym meblem. Jeśli jednak będziemy mieć do dyspozycji równą powierzchnię narożnika, to wówczas nie musimy obawiać się o wieloletnie użytkowanie tego mebla.

Narożnik do spania

Jakość ma znacznie – FAKT

Decydując się na zakup narożnika, zwykle myślimy o inwestycji na lata. Biorąc pod uwagę, że będzie to mebel wykorzystywany codziennie, to nie może być słabej jakości. Jeśli chcemy uniknąć odkształceń, wgnieceń, zniszczeń czy łatwo poradzić sobie z ewentualnymi zabrudzeniami, trzeba postawić na jakość. Narożnik wykonany z bardzo dobrych materiałów, będzie w stanie wytrzymać nawet intensywne użytkowanie w dzień i w nocy. Dzięki tkaninom plamoodpornym, zdecydowanie łatwiej będzie uporać się z zabrudzeniami.

W końcu zależeć na pewnie będzie na tym, aby był to przedmiot nie tylko pięknie komponujący się z takimi meblami ja np. komody, szafy, stoły, krzesła czy witryny, ale także długo atrakcyjnie wyglądający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy