Salon w naturze

Nie można odmówić im wyjątkowego uroku, ciepła i… naturalności. Meble drewniane w każdym wnętrzu, a zwłaszcza w salonie są wyrazem nie tylko stylu eko. To także potwierdzenie tego, że lubimy otaczać się przedmiotami, które bazują na naturalnych materiałach.

Drewniane meble wizytówką pokoju gościnnego

Bez względu na to, na jakie meble z drewna zdecydujemy się do salonu, możemy stworzyć indywidualny wystrój. Samo drewno jest wyjątkowym materiałem. Jego niepowtarzalny wygląd to jedna z największych zalet. Każda deska ma inny wzór, a na jej powierzchni znajdują się jedyne w swoim rodzaju słoje. Materiał ten komponuje się z każdą aranżacją – od spokojnego stylu skandynawskiego po surowy industrializm.

Co można wstawić do inspirowanego naturą salonu? Nadają się tu zarówno stoły rozkładane lub nierozkładane w komplecie z krzesłami, jak i ławy, komody czy witryny. Idealnym rozwiązaniem będą proste bryły, bez ozdobnych frezowań. Wszystkie te drewniane meble będą ponadczasowym rozwiązaniem na wiele lat.

Drewniany stół

Jaka kolorystyka i dodatki?

Natura kojarzy nam się przede wszystkim z różnymi odcieniami brązu, beżu i zieleni. Warto je rozważyć przy wybieraniu kolorów, jakimi chcemy pomalować salon. Do drewnianych ław, komód, stołów, szaf, witryn czy krzeseł pasować będzie biel i szarość. To uniwersalna paleta, która zawsze będzie dobrym wyborem. Zastosowanie zasady – jasne meble, ciemne ściany lub na odwrót, pozwoli w ciekawy sposób zaakcentować przedmioty codziennego użytku. Jednocześnie w ten sposób można podkreślić ich naturalny wymiar oraz piękno surowca, jakim jest drewno. Dzięki swoim niepowtarzalnym słojom oraz kolorytowi stanowić będą wówczas główny punkt aranżacji.

Jeśli chodzi o dodatki, to w takim salonie nie może zabraknąć roślinności. Najlepiej, jeśli pojawi się w doniczkach czy w wazonach. Alternatywnym rozwiązaniem będą delikatnie zaakcentowane motywy roślinne na poduszkach, obrusach, dywanie czy narzucie na kanapę. Dzięki nim można będzie stworzyć jeszcze milszy klimat.

Drewniane, szklane czy wykonane z kamienia dekoracje idealnie wkomponują się w całość. Ramki na zdjęcia, wazony, słoiki, butelki, koszyki i inne drobne przedmioty dopełnią aranżację salonu w stylu naturalnym.

Inspirowany przyrodą pokój gościnny będzie oazą relaksu i spokoju, w której chętnie każdy zatonie po ciężkim dniu pracy. Bliskość mebli z drewna i innych przedmiotów bazujących na naturalnych materiałach wprowadzi domowników w pozytywny nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy