Sofa do kawalerki

Niewielki metraż, a potrzeba stworzenia jak najbardziej domowego klimatu zazwyczaj duża… Osoby, które decydują się na zamieszkanie w kawalerce, wyjeżdżając np. na studia czy pracując w innym mieście niż docelowe miejsce zamieszkania, często chcą, aby znalazło się w niej jak najwięcej sprzętu kojarzącego im się z domem. Jednak ze względu na niedużą powierzchnię jest to niestety zabieg mocno ograniczony.

Limitowana ilość mebli

Zazwyczaj można pozwolić sobie na to, aby postawić jakąś większą szafę (np. z lustrzanymi drzwiami będzie sprawiała wrażenie znacznie większego pokoju), stół drewniany (najlepiej okrągły stół rozkładany, który zajmie mniej miejsca i będzie bardziej praktyczny) lub stolik kawowy. W zależności od tego, czy będzie to stół, czy też stolik, dopasować do niego można 2-3 krzesła lub alternatywnie pufy z opcją schowków na różne przedmioty. Pozostaje jeszcze kwestia wybrania jakiegoś mebla do spania. Na tradycyjne łóżku czy tapczan raczej się nie nastawiajmy. W tym przypadku lepiej jednak będzie postawić na sofę z funkcją spania – jedno lub dwuosobową, rozkładaną i wielofunkcyjną.

W poszukiwaniu ergonomicznego rozwiązania

Sofa jednoosobowa, czyli jednoosobowa amerykanka z funkcją spania, dzięki swoim kompaktowym wymiarom nadaje się do wkomponowania praktycznie w każde pomieszczenie. Poza tym, że będzie wygodnym miejscem do siedzenia czy relaksowania się w ciągu dnia, na noc będzie zmieniała się w komfortowe łóżko. Biorąc pod uwagę prosty mechanizm składania i rozkładania oraz pojemnik do przechowywania pościeli, to pomysł na bardzo praktyczny mebel w kawalerce.

Jeśli istnieje możliwość postawienia 2-osobowej sofy z funkcją spania, to warto wybrać taki model. Będziemy mogli w ten sposób zagwarantować sobie większy komfort nie tylko korzystania z niej na co dzień, ale także podczas odwiedzin rodziny czy znajomych. Amerykanka 2-osobowa sofa z mechanizmem rolkowym nadaje się do szybkiej zmiany opcji siedzenia na wariant: wypoczynek/spanie. Tutaj także warto szukać od razu modelu z praktycznym pojemnikiem do schowania pościeli oraz innych rzeczy.

Nie zagracić

W małych i ciasnych kawalerkach lepiej postawić na minimalizm, czyli na niewielką ilość, za to praktycznych przedmiotów codziennego użytku oraz dodatków. Jeśli zależy nam na tym, aby choć optycznie wydawało się bardziej przestronne, to wystarczy tylko dbać o porządek i o to, aby go nie zagracić. Dodatkowym rozwiązaniem, które może pozwolić na powiększenie powierzchni kawalerki, jest wyburzenie ściany oddzielającej kuchnię od pokoju i stworzenie jednego wnętrza, łączącego w sobie mini salon i aneks kuchenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy