Sofa z funkcją spania – uniwersalny mebel do domu

Znajdź swój styl

Proponowane dziś sofy z funkcją do spania to w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dzięki temu bez względu na wystrój wnętrza, do którego ma trafić ten mebel, można z łatwością dobrać optymalne rozwiązanie. W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele ciekawych modeli do wyboru zarówno jednoosobowych, jak i 2,3 i 4-osobowych, o prostych, wręcz minimalistycznych kształtach oraz opływowych. Może to być np. tradycyjna amerykanka lub elegancka sofa włoska.

Miłośnicy stylu klasycznego mogą pokusić się np. na wyjątkową sofę Bolero, która wygląda, jakby została przeniesiona z dawnej epoki. Nadaje się także do tego, aby połączyć klasykę z nowoczesnością w salonie lub gabinecie. Przy wyborze sof z funkcją spania znaczenie ma także kolorystyka. I tu także dostępna jest szeroka paleta kolorów – od bardzo stonowanych, eleganckich po żywe, soczyste odcienie. W tym przypadku ważne będzie harmonijne lub kontrastowe połączenie z kolorem czy wzorem na ścianie.

Wygodna transformacja

Poza oczywiście estetycznym aspektem ważna jest także ergonomiczność oraz funkcjonalność sofy z funkcją spania. Biorąc ją pod uwagę przy wyposażeniu wnętrza, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak często będzie ona wykorzystywana do spania. Jeśli często, to pod tym kątem trzeba dopasować ją pod względem wymiarów (dokładnie trzeba je wymierzyć), aby można było w wygodny sposób rozkładać sofę i korzystać z niej. Przy codziennym użytkowaniu sprawdzi się najlepiej taka, która będzie miała wysuwany do przodu materac. Po ustawieniu i rozłożeniu nie może też blokować drzwi wejściowych, szafy czy innych przedmiotów codziennego użytku.

Przeglądając propozycje sof z funkcją spania, należy także zwrócić uwagę na to, jaka jest pojemność skrzyni na pościel. Mimo iż jest ona dzisiaj już standardem, to jednak warto sprawdzić, jak wygląda do niej dostęp oraz czy naszym potrzebom odpowiada jej rozmiar. Tę przestrzeń można zawsze też wykorzystać na przechowywanie koców, ręczników czy innych domowych akcesoriów, na które zabrakło nam miejsca w szafach. Sofy z funkcją spania to zawsze doskonały mebel, gdy do domu wpadają niezapowiedziani goście. Zawsze jest gdzie z nimi posiedzieć i można też zaproponować nocleg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy