Styl klasyczny

Styl klasyczny jest jednym z najbardziej rozpoznawanych. Z zamiłowaniem używamy go wszędzie – w salonach, sypialniach, a także jadalniach. Królują oczywiście szlachetne drewno, skóra i tkaniny wysokiej jakości. Sprawdź, które meble doskonale będą pasować do Twojej jadalni.

Stół i krzesła drewniane

W meblach stylizowanych na klasyczne bardzo charakterystyczny jest brak ostrych rogów i krawędzi, zaokrąglone, wygięte nóżki oraz ciemna kolorystyka drewna. Tak właśnie powinien wyglądać zarówno stół do jadalni, jak i stolik kawowy. Klasyczne będzie także połączenie ciemnego brązu naturalnego drewna z bielą tapicerki. W podobnej konwencji może być wykonany duży rodzinny stół, zaś klasyczny model krzeseł powinien mieć szerokie oparcie i wygodne poręcze.

Drewniane komody i witryny

Komody w stylu klasycznym są bardzo charakterystyczne. Solidne i szerokie, posiadające wiele szuflad i małych schowków, często są wyposażone także w szklaną witrynę. Niewielkie, zakrzywione nóżki również wskazują na ten rodzaj aranżacji. Klasyczna komoda dobrze sprawdzi się do przechowywania odświętnej zastawy stołowej, sztućców czy nawet obrusów. W zależności od powierzchni jadalni możesz zdecydować się także na inne meble z litego drewna, takie jak elegancki barek czy mniejsza komoda do przechowywania szkła. Pamiętaj, że w stylu klasycznym należy przestrzegać stosowania tych samych kolorów drewna. Decydując się na ciemny dąb, wszystkie meble powinny mieć ten odcień. Surowość witryn do jadalni możesz przełamać zastosowaniem oświetlenia półek.

Do siedzenia i odpoczynku

Przy aranżacjach jadalni otwartej na salon można zdecydować się na zakup mebli tapicerowanych, takich jak narożniki czy sofy. Często wykorzystywanym materiałem jest skóra naturalna. Każdy mebel tego typu powinien być solidny i obszerny. Dla osób dbających o środowisko doskonała będzie kanapa z ekoskóry, która imituje tę prawdziwą. Rozkładane sofy z funkcją spania nie tylko wpasują się w Twoją aranżację, ale są także funkcjonalne. Dzięki nim wygodnie obejrzysz telewizję, odpoczniesz z książką, spędzisz czas na rodzinnej pogawędce i przenocujesz niespodziewanych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy