Za co kochamy meble z drewna?

Trend na drewniane meble powraca niczym bumerang, a naturalny surowiec, jakim jest drewno, wpisuje się w wiele będących aktualnie na topie stylizacji. Vintage, styl skandynawski, eko styl, klasyczny – wszędzie tam to właśnie one niepodzielnie królują, różniąc się tylko ostatecznym kształtem, kolorem czy wykończeniem. Potwierdzamy tym samym, że od stuleci uwielbiamy otaczać się drewnianymi przedmiotami codziennego użytku, a produkcja mebli drewnianych to nadal biznes, na który jest zapotrzebowanie.

Naturalnie wpisane w mieszkalne aranżacje

Duże stoły rozkładane albo mniejsze stoliki okrągłe są naturalnie wpisane w aranżacje domowych wnętrz. Stanowią centralne miejsce wspólnych posiłków, wielu rozmów i spotkań, nie tylko przy kawie. Nie wyobrażamy sobie, że nie mamy takiego mebla w swoim domu. Skoro jest stół drewniany, to muszą być i krzesła drewniane. W wielu domach gości także ława, łóżko z drewna czy szafa albo komoda.

Wnętrza z klimatem

Tam, gdzie są meble z naturalnego drewna, panuje wyjątkowy klimat, o czym dobrze wie każdy producent mebli drewnianych. To materiał, który wzbudza pozytywne emocje u użytkowników, rodzi ciepłe uczucia. We wnętrzach, w których goszczą przedmioty wykonane z naturalnego surowca, dobrze się też wypoczywa. Drewno to surowiec, który ma długą historię i oryginalną urodę. Słoje, które rzeźbi czas, są zawsze oryginalnym i niepowtarzalnym wzorem. Meble wykonane z naturalnego drewna wpiszą się w każdą aranżację. Jako produkty uniwersalne świetnie poradzą sobie ze stylem nowoczesnym, klasycznym, loftowym, vintage, prowansalskim, eklektycznym, glamour itd. Można je łączyć z przedmiotami wykonanymi z innych surowców: kamieniem, szkłem, metalem, skórą, tkaniną, tworząc niezwykle efektowne aranżacje.

Klasa sama w sobie

Obowiązkowo trzeba wspomnieć o tym, że meble z drewna też pięknie się starzeją. W ich przypadku upływ czasu dodaje im tylko wyjątkowego uroku. Dlatego właśnie tak zachwycamy się naturalnie starymi lub specjalnie postarzanymi przedmiotami codziennego użytku. Meble drewniane są klasą same w sobie. Kochamy je także za to, że są solidnie zrobione. Twardy, mocny materiał, przetrwa wiele pokoleń i przygód związanych z codziennym użytkowaniem. A jeśli nawet znudzą nam się, to w każdej chwili można zmienić ich design – przemalować na inny kolor, nałożyć patynę itd.

Warto jeszcze uświadomić sobie jedną rzecz – meble z naturalnego drewna to inwestycja na długie lata. Odporne na różne uszkodzenia, praktyczne, nie gromadzące kurzu (antystatyczna zaleta drewna), szlachetnie się prezentujące pomimo upływającego wieku, bardzo dobrze kumulują ciepło – jak więc ich po prostu nie kochać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy